Czwartek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Pijany i z narkotykami uciekał przed policją

dm, KWP 2022-09-27 15:18:00

W ręce białobrzeskich stróżów prawa wpadł 25-letni kierowca volkswagena. Mężczyzna najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a uciekając przed policyjnym pościgiem stracił panowanie nad pojazdem i uszkodził przydrożną kapliczkę. Jak się okazało, posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, a w aucie miał narkotyki.

Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór w Białobrzegach. Policjanci pełniący służbę oznakowanym radiowozem próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Niestety, siedzący za kierownicą 25-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego zamiast się zatrzymać, ostro przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg za kierowcą, który podczas brawurowej ucieczki stwarzał poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wzywające go do zatrzymania.

Na skrzyżowaniu drogi K48 z drogą prowadzącą do miejscowości Jasionna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożna kapliczkę. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Przeprowadzone na miejscu badanie wykazało, że kierowca volkswagena prowadził pojazd mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu, a na dodatek mundurowi znaleźli przy nim marihuanę. Okazało się także, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, gdyż niedawno zostało mu zatrzymane.

Sprawca został zatrzymany, noc spędził w policyjnym areszcie, a następnie usłyszał zarzuty. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat więzienia. Odrębna kara grozi mu za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co od 2017 roku jest przestępstwem, za które mężczyzna może trafić za kratki nawet na 5 lat. 25-latek odpowie również przed sądem za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, a także za wykroczenia, których dopuścił się w czasie ucieczki.

Komentarze naszych czytelników

 • BĘDZIE PRZED SĄDU WYROKIEM UŁASKAWIONY

  2022-09-27 18:06:33

  i PROSZE KAPLICZKA MU ŻYCIE URATOWAŁA. BYŁ BARDZO WIERZĄCYM  I PRAKTYKUJĄCYM  MINISTRANTEM.  CAŁĄ NAUKĘ WYNIÓSL Z PARAFII.  MARYŚKI NA PLEBANIE NIE DOWIÓZŁ. 

 • lucjan.

  2022-09-27 23:06:21

  Bo to POpraniec był.

 • lucjan.

  2022-09-27 23:06:56

  Bo to POpapraniec był.

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych