Wtorek 6 czerwca
Dominiki, Norberta, Laurentego
RADOM aktualna pogoda

23 miliony zł na przebudowę i remonty dróg

dm, powiatradomski.pl 2023-05-17 17:11:00

W siedzibie Powiatu Radomskiego, w obecności wojewody mazowieckiego, parlamentarzystów i samorządowców, podpisano umowy na przebudowę i remonty czterech odcinków dróg na łączną kwotę blisko 23 milionów złotych.

Pierwszy raz po nominacji, nasz powiat odwiedził wojewoda mazowiecki, Tobiasz Bocheński.

– To moja pierwsza oficjalna wizyta w Radomiu. Rząd dzięki parlamentarzystom, również pochodzącym z Radomia, przegłosowali zmiany ustawowe, aby dofinansowania na inwestycje dla samorządów były rekordowe. Na terenie powiatu radomskiego udało nam się wyremontować ponad 130 kilometrów dróg i to nie licząc finansowania z Polskiego Ładu, bo te, dopiero będziemy odbierać. Mieszkaniec Radomia, Przysuchy, czy Grojca ma takie samo prawo żyć na wysokim poziomie jak mieszkaniec Ochoty, czy Mokotowa. Postawiliśmy na to, aby każdy miał możliwość realizować swoje plany i zamierzenia tam gdzie sobie zamarzy – mówił wojewoda Bocheński.

– Inwestycje w powiecie radomskim są rozpędzone i jeszcze przyspieszają. Dziękujemy za wsparcie całego rządu i pana wojewody. To już pół miliarda złotych. Tyle wydaliśmy w tej kadencji na inwestycje. Przed nami dwa zadania remontowe na kwotę prawie sześciu milionów złotych, a także ponad 17 milionów w gminie Wolanów. Dziękuję również wszystkim wójtom, burmistrzom, którzy chcą współpracować – mówił Waldemar Trelka, starosta radomski.

Umowy na drogowe inwestycje podpisano w obecności parlamentarzystów ziemi radomskiej, posłów Marka Suskiego, Andrzeja Kosztowniaka, wicewojewody, Artura Standowicza, wicestarosty, Krzysztofa Kozery, przewodniczącego Rady Powiatu, Krzysztofa Murawskiego, a także samorządowców, Pawła Dziewita, wójta gminy Gózd, Ewy Markowskiej – Bzduchy, wójta gminy Wolanow, Dariusza Piątka, burmistrza Skaryszewa. Nie mogło również zabraknąć radnych Powiatu Radomskiego, Ewy Tkaczyk i Zdzisława Mroczkowskiego.

Pierwsza z inwestycji to przebudowa drogi Zakrzew – Wolanów – Augustów na odcinku ponad 4,2 kilometra. Wartość zadania to ponad 18 milionów złotych (na przetargu zaoszczędziliśmy ponad 340 tysięcy złotych). Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to ponad 10,6 miliona złotych, czyli 60 % kosztów kwalifikowanych. Przebudowę będzie realizować firma Drogomex z Pruszkowa. Swój wkład zadeklarowała też gmina Wolanów.

Dwie kolejne inwestycje to remonty odcinków dróg: Gózd – Rawica w gminie Gózd na odcinku ponad 3 kilometrów za blisko 3,2 miliona złotych oraz Makowiec – Rawica na terenie gminy Skaryszew na odcinku 1,5 kilometra za ponad 2,3 miliony złotych.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych