Sobota 10 grudnia
Danieli, Julii, Eulalii
RADOM aktualna pogoda

Wielkanocne śniadanie dla bezdomnych

dm, warszawa.tvp.pl 2022-04-15 10:21:00

Stracili rodzinę, pracę i dach nad głową. Są samotni, często także chorzy. Wielkanoc jest dla nich trudnym czasem. Dzięki radomskiej Caritas bezdomni mają namiastkę bliskości i świątecznej atmosfery. Jak co roku, zasiedli do stołu i wspólnie zjedli posiłek.

Do jadłodajni dla ubogich, prowadzonej przez diecezjalną Caritas, przychodzą codziennie. Poza ciepłym posiłkiem mogą liczyć na dobre słowo i wsparcie, a w takich momentach jak dziś, zawsze jest uroczyście i zgodnie z tradycją. Nie tylko dlatego, że tak wypada. 

Ciało i duch są tak samo ważne. Dla wielu podopiecznych radomskiej Caritas to będzie jedyny, gorący posiłek podczas świąt, dlatego nikt nie mógł wyjść stąd głodny. Ci, którzy przychodzą do jadłodajni, doceniają to, że ktoś o nich pamięta i dba, by w takich chwilach nie byli sami. Wspólny posiłek ma dla nich symboliczny wymiar. 

Podczas wielkanocnego śniadania w jadłodajni dla ubogich rozdawano też świąteczne paczki.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych