Sobota 10 grudnia
Danieli, Julii, Eulalii
RADOM aktualna pogoda

Wieczorny przejazd rolkarzy przez miasto

dm, MZDiK 2022-04-23 16:09:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku ze zgromadzeniem pod nazwą Nightskating (przejazd rolkarzy), w dniu 23 kwietnia 2022 roku (sobota) w godzinach około 18:00-20:00 mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym oraz w komunikacji miejskiej.

Przejazd kolumny rolkarzy (maksymalnie do 150 uczestników, według zapowiedzi organizatorów) odbędzie się pod nadzorem policji z placu Jagiellońskiego (przy teatrze) przez ulice Kelles-Krauza, Pileckiego, Chrobrego, 11 Listopada, Żwirki i Wigury, Struga, Kelles-Krauza, Wernera, Mireckiego, Limanowskiego, Dębową, Kosowską, Suchą, Limanowskiego i Toruńską do parkingu sklepu E. Leclerc, gdzie nastąpi kilkunastominutowa przerwa. Po niej rolkarze przejadą dalej przez ulice Toruńską, Wierzbicką, Łukasika, 1905 Roku, Dowkontta, Poniatowskiego, Beliny-Prażmowskiego, trasę N-S, a następnie Szklaną, Katowicką, Wodną, 25 Czerwca, Słowackiego, Żeromskiego, Niedziałkowskiego i Kelles-Krauza - ponownie na plac Jagielloński (przy teatrze), gdzie zostało zaplanowane zakończenie zgromadzenia.

Przejazd może spowodować okresowe utrudnienia w ruchu kołowym (uczestnicy będą zajmować maksymalnie dwa pasy ruchu w jednym kierunku) i kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich na wszystkich liniach.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie przejazdu kolumny, a także o stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem bądź - w miarę możliwości - o omijanie tego rejonu Radomia. Organizatorzy dysponują poza tym dobrze zorganizowaną własną służbą porządkową w odblaskowych kamizelkach.

Komentarze naszych czytelników

  • RADOM to PIS.

    2022-04-23 19:17:12

    Powiatowi wicio i frycio się WALCawki naogladali.

  • Wydruk

    2022-04-24 22:17:25

    A gdzie rower miejski ? Za co płacimy podatki ?

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych