Czwartek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Uczczono pamięć Ofiar Zbrodni Katyńskiej

dm, UM Radom 2022-04-13 16:02:00

Na cmentarzu przy ul. Limanowskiego odbyły się uroczystości z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej - zbrodni dokonanej 82 lata temu przez komunistyczną bezpiekę sowieckiego państwa. Jej ofiarami byli m.in. oficerowie, podoficerowie Wojska Polskiego, a także naukowcy, lekarze, inżynierowie, prawnicy, nauczyciele, urzędnicy państwowi, przedsiębiorcy i przedstawiciele wolnych zawodów. Wśród nich znalazło się około 100 osób pochodzących z Radomia.

autor: UM Radom

Jak co roku, w rocznicę zbrodni, pod Pomnikiem Katyńskim zostały złożone kwiaty.

- W tym roku spotykamy się w szczególnych okolicznościach. Oto bowiem historia zatoczyła koło. Znów bowiem w masowych grobach odnajdywane są ciała bestialsko zamordowanych cywilów. To co dziś dzieje się w Ukrainie potwierdza, że Rosja przez te kilkadziesiąt lat, które minęły od zakończenia II wojny światowej, nie wyciągnęła żadnych wniosków. To wciąż ta sama zbrodnicza ideologia, to samo okrucieństwo, te same metody i ta sama haniebna propaganda. Oddając hołd wszystkim ofiarom zbrodni katyńskiej, solidaryzujemy się z narodem ukraińskim, który dziś doświadcza tego samego bólu z rąk tego samego oprawcy. Głęboko wierzę, że wartości, którymi kieruje się współczesny, cywilizowany świat zwyciężą, i że zbrodnia, której dziś dopuszcza się putinowska Rosja, zostanie należycie osądzona, a winni poniosą zasłużoną karę - mówił podczas uroczystości prezydent Radosław Witkowski.

Komentarze naszych czytelników

 • RADOM ! TEŻ PAMIĘTAMY

  2022-04-13 17:09:19

  BEZ SUSKIEGO. SKURKIEWICZA. TO I ZDJĘĆ W CO ZA DZIEŃ NIMA. Miasta z wyrokiem ciąg dalszy

 • RADOM ! TEŻ PAMIĘTAMY !

  2022-04-13 17:09:28

  BEZ SUSKIEGO. SKURKIEWICZA. TO I ZDJĘĆ W CO ZA DZIEŃ NIMA. Miasta z wyrokiem ciąg dalszy

 • RADOM ! TEŻ PAMIĘTAMY !!

  2022-04-13 17:09:36

  BEZ SUSKIEGO. SKURKIEWICZA. TO I ZDJĘĆ W CO ZA DZIEŃ NIMA. Miasta z wyrokiem ciąg dalszy

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych