Sobota 10 grudnia
Danieli, Julii, Eulalii
RADOM aktualna pogoda

Trwają wiosenne nasadzenia kwiatów

dm, UM Radom 2022-04-12 16:15:00

W Radomiu rozpoczęły się wiosenne nasadzenia kwiatów. Prace wykonuje, wyłoniona w drodze przetargu, firma EKO-FLORA z Rajca Szlacheckiego. To przedsiębiorstwo za cenę 220 tysięcy złotych zrealizuje nasadzenia oraz będzie je serwisować do 30 listopada.

autor: UM Radom

W okresie wiosennym czyli do połowy maja w wielu miejscach w mieście pojawią się różnokolorowe bratki. Obsadzonych zostanie nimi 146 gazonów oraz 179m rabat gruntowych. W kolejnym etapie, który potrwa do końca czerwca pojawi się petunia kaskadowa typu surfinia, begonia BIG i stale kwitnąca, pelargonia hybrydowa, aksamitka, żeniszek meksykański oraz cynia. Tymi kwiatami obsadzonych zostanie 188 gazonów i 351m2 rabat gruntowych.  W drugiej połowie września miasto będą zdobić: wrzos, chryzantema drobnokwiatowa oraz kapusta ozdobna (brassica). Ponadto w 414 donicach zawieszonych na słupach oświetleniowych zobaczymy różnokolorową pelargonię bluszczolistną..

Oprócz tego, w ramach programu LIFE, park Stary Ogród wzbogacił się o 10 pięknych grabów kolumnowych, a w 36 placówkach oświatowych pojawią się 133 drzewa rożnych odmian oraz 141 krzewów. Z kolei na osiedlu Gołębiów posadzonych zostanie 40 lip drobnolistnych.

Komentarze naszych czytelników

  • RADOM to PIS.

    2022-04-12 19:40:22

    Nasadzimy kwiatków na antyPOlskich POlszewikach (SWOŁOCZ).

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych