Sobota 2 grudnia
Balbiny, Pauliny, Rafała
RADOM aktualna pogoda

Pumptrack na Borkach oddany do użytku

dm, UM Radom 2022-09-30 09:12:00

Nad zalewem na Borkach został oddany do użytku, pierwszy w mieście pumptrack. To kręty tor pełen muld, z którego mogą korzystać m.in. rowerzyści oraz użytkownicy hulajnóg czy rolek. Inwestycja została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.

autor: UM Radom

- Gratuluję wnioskodawcom, którzy potrafili wykorzystać to narzędzie, by realizować swoje pomysły. Bardzo się cieszę z tej inicjatywy, bo pumptrack to kolejny element infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, którą od kilku lat, konsekwentnie i systematycznie rozbudowujemy wokół zalewu na Borkach - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Pumptrack na Borkach to jeden z największych tego typu obiektów w Polsce. Powstały dwa tory: FlowTrack i EasyPump, które różnią się od siebie stopniem trudności. Środkowa część toru FlowTrack pozwala na różne opcje przejazdu. Radomski pumptruck został wyposażony także w tzw. wall ride. Można na nim organizować zawody rangi Mistrzostw Polski i Pucharu Polski.

- Pumptrack daje niesamowite możliwości spędzania wolnego czasu. Ne pewno nie zobaczymy tu użytkownika z telefonem komórkowym w ręku. Mam doświadczenie ze swoimi wnukami. Do tej pory spędzałem z nimi po kilka godzin na pumptracku w Skarżysku, bo tam jest świetny obiekt, ale ten radomski jest moim zdaniem jeszcze lepszy. Zachęcam wszystkich do korzystania z toru - mówi Bogdan Sar, jeden z pomysłodawców inwestycji.

Tor wybudowała firma BT Project z Poznania, specjalizująca się tego typu projektach. Inwestycja pochłonęła prawie milion złotych.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

 • RADOM to PIS +++++

  2022-09-29 20:57:32

  Zdjęcia ,,pumpa,,wyciągacie,zdjęcia haLki rozciągacie.Co z wami.Aaaa niby takie duże.Ch,hi,hi,hi.

 • zalew

  2022-09-30 11:47:57

  mamy najgorszy zalew. zapyziały . Pionki Szydłowiec dużo mniejsze miasta i kładą nas na łopatki. ale my mamy radka i wszystko jasne

 • lucjan

  2022-10-03 07:21:04

  Antyradomskie POpychadła.frysztak (INTERPELATOR z PO) będziesz siedział.Co tam u Burego z Rzeszowa?

 • lucjan.

  2022-10-03 07:21:14

  Antyradomskie POpychadła.frysztak (INTERPELATOR z PO) będziesz siedział.Co tam u Burego z Rzeszowa?

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych