Środa 22 marca
Katarzyny, Bogusława, Kazimierza
RADOM aktualna pogoda

Powstanie zaplecze sportowe przy boisku na Godowie

dm, UM Radom 2022-03-07 15:23:00

Zaplecze sportowe powstanie przy boisku piłkarskim przy ulicy Ciborowskiej na Godowie. Urząd Miejski ogłosił przetarg na budowę budynku, w którym będą się mieściły m.in. szatnie dla zawodników. Powstanie też trybuna na 100 miejsc oraz chodniki.

Planowana budowa zaplecza, w tym szatni i sanitariatów to realizacja kolejnego projektu zgłoszonego przez Radomskie Stowarzyszenie Sportowe Centrum.

- Działania stowarzyszenia to bardzo dobry przykład jak można skutecznie promować lokalne projekty i wykorzystywać możliwości jakie daje Budżet Obywatelski. Przypomnę, że także dzięki głosom mieszkańców powstało też samo boisko. Kolejnym krokiem był zakup trybuny na 100 miejsc. Teraz ta liczba ma się podwoić. Powstanie też niezbędne zaplecze. W ten sposób na Godowie tworzy się małe piłkarskie centrum, dające klubowi jeszcze lepsze warunki do działania - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Radomskie Stowarzyszenie Sportowe Centrum w uzasadnieniu projektu złożonego do Budżetu Obywatelskiego podkreślało, że dzięki budowie zaplecza i rozbudowie trybun będzie można utworzyć struktury do szkolenia młodzieży, odbywać oficjalne spotkania drużyn seniorskich i dziecięcych, a także organizować warsztaty, szkolenia, zabawy integracyjne czy osiedlowe festyny.

Na oferty w przetargu Urząd Miejski czeka do 24 marca. Zwycięzca będzie miał na wykonanie prac 6 miesięcy.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych