Środa 29 listopada
Błażeja, Saturnina, Fryderyka
RADOM aktualna pogoda

Powstaje Plan Zrównoważonej Mobilności. Ruszają konsultacje społeczne

dm, UM Radom 2022-09-27 15:22:00

Co należy zmienić w transporcie zbiorowym? Gdzie budować nowe drogi dla rowerów? Gdzie są niebezpieczne miejsca? Opinie i propozycje będzie można zgłaszać w trakcie rozpoczynających się konsultacji społecznych dotyczących powstającego Planu Zrównoważonej Mobilności dla gmin Obszaru Funkcjonalnego Radomia 2030+.

To długoterminowa strategia, której celem będzie zapewnienie jak najlepszego dostępu do celów podróży. W planie zostaną uwzględnione wszystkie środki transportu z naciskiem na ekologiczne formy podróży oraz transport publiczny wraz z ograniczaniem przemieszczania się samochodami. Plany Zrównoważonej Mobilności Miejskiej oparte są o długoterminową i zrównoważoną wizję dotyczącą rozwoju miasta. Swoim zakresem uwzględniają koszty i korzyści społeczne.

W I etapie konsultacji, który potrwa od 27 września do 5 października odbędą się spotkania w trzynastu gminach Obszaru Funkcjonalnego Radomia. Uczestnicy będą mogli wyrazić swoje opinie dotyczące problemów związanych z szeroko rozumianym transportem i mobilnością, w tym kwestii związanych z transportem zbiorowym, ruchem rowerowym, ruchem pieszych oraz bezpieczeństwem ruchu drogowego. W Radomiu spotkanie konsultacyjne odbędzie się w czwartek, 29  września o godz. 17.30 w Kamienicy Deskurów w Rynku.

W konsultacjach można też wziąć udział wypełniając formularz uwag dla mieszkańców, który należy złożyć w terminie do 5.10.2022 r., w formie:

• elektronicznej na adres: konsultacje@umradom.pl

• papierowej w punktach stałych:

- Biuro Obsługi Mieszkańca – ul. Kilińskiego 30 (pok. nr 19),

- Wieloosobowe stanowisko ds. komunikacji społecznej, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104),

- Centrum Organizacji Pozarządowych, Rynek 15.

Więcej informacji na stronie: https://konsultacje.radom.pl/page/315,konsultacje-spoleczne-w-celu-rozpoznania-oczekiwan-mieszkancow-i-interesariuszy-w-sprawie-dokumentu-%E2%80%93-plan-zrownowazonej-mobilnosci-dla-gmin-obszaru-funkcjonalnego-radomia-2030+.html

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

 • kabaret

  2022-09-27 09:27:55

  jakie konsultacje. spółki miejskie i inne instytucje obsadzone są ekspertami po rodzinie po partii i innymi ziomkami. na wszystkim się znają 

 • DROGA KRZYŻOWA DLA POMYSŁÓW

  2022-09-27 18:00:14

  NIEZROWNOWAŻONY PiS ZMOBILIZUJE SIĘ PO CZASIE Z RĘKĄ W NOCNIKU .  PO MYSŁA U NICH ZE ŚWIECĄ TERAZ SZUKAĆ.  I TAK PiS NA NIC NIE MA PIENIĘDZY. Z WYJATKIEM WARTOŚCI CHRZEŚJAŃSKICH. BĘDĄ DROGI,ŚCIEŻKI PIELGRZYMKOWE NA POTĘGĘ BUDOWAĆ. 

 • POtologia i ZŁOdzieje

  2022-09-27 22:58:02

  Zniszczyli cały Radom.

 • RADOM to PIS +++++

  2022-09-28 14:20:59

  A gdzie frysztak (INTERPELATOR) z Kowalanki.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych