Środa 28 września
Luby, Wacława, Salomona
RADOM aktualna pogoda

Potrącił pieszego na pasach. W naczepie brakowało koła!

dm, KWP 2022-05-15 10:20:00

Policjanci z mazowieckiej drogówki brali udział w ogólnopolskich działaniach kontrolno-prewencyjnych pod nazwą: „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Głównym założeniem tego planu jest poprawa bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, czyli grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.

Niestety, pomimo prowadzonych działań, po południu na ul. Żółkiewskiego w Radomiu, doszło do potrącenia 17-letniego mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym marki scania, 66-letni mężczyzna, poruszając się lewym pasem ruchu nie zachował należytej ostrożności i potrącił pieszego przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych.

Pieszy wszedł na przejście, po tym jak drugi pojazd ciężarowy zatrzymał się na prawym pasie ruchu, by go przepuścić. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami został zabrany do szpitala na badania. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się kierujący ciężarową scanią z naczepą, w której brakowało koła na jednej osi z pojazdu, a ta oś była podwieszona pasami transportowymi do ramy pojazdu.

- W tym miejscu chcielibyśmy zaapelować zarówno do kierujących. jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. Pamiętajmy o tym, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. A obowiązkiem wszystkich użytkowników dróg jest przestrzeganie obowiązujących przepisów - czytamy na stronie KWP zs. w Radomiu.

Komentarze naszych czytelników

  • Jan

    2022-05-14 14:52:39

    Nobla dla kierowcy za wynalazek.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych