Środa 28 września
Luby, Wacława, Salomona
RADOM aktualna pogoda

Plakaty na przystankach promują komunikację miejską i czytelnictwo

dm, MZDiK 2022-05-21 11:07:00

Promując komunikację miejską można także zachęcać do czytania książek. Podjęliśmy taką akcję we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Radomiu. Na wybranych przystankach MZDiK będą pojawiać się plakaty promujące czytelnictwo, a zarazem informujące o obchodzonym corocznie Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu - czytamy na mzdik.pl.

W dużych gablotach na przystankach Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji mogą być tylko informacje związane z transportem publicznym. Nie możemy wykorzystywać tych nośników komercyjnie. W połowie maja zaczęliśmy nową akcję promocyjną. Jest to symboliczne podziękowanie dla pasażerów za to, że korzystają z komunikacji miejskiej i w ten sposób nie przyczyniają się do zwiększania korków w mieście. Afisze mają przy okazji przypominać o tym, że we wrześniu jest obchodzony Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, w którym Radom również bierze udział.

W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu obchodzi zacny jubileusz 100-lecia istnienia. Jadąc autobusem, można zająć się lekturą interesującej książki, dlatego postanowiliśmy połączyć obie okazje i promować jednocześnie czytelnictwo. To nie koniec naszej współpracy z radomską książnicą. W trakcie wrześniowego ETZT odbędzie się już czwarta edycja cieszącej się coraz większą popularnością gry miejskiej Bookujemy Radom. Polega ona na tym, iż jej uczestnicy muszą rozszyfrować przygotowane zagadki i na tej podstawie znaleźć ukryte w mieście vouchery. Potem zostają one wymienione na książki (w większości nowości wydawnicze). Wrześniową zabawę przygotujemy razem z biblioteką. Możemy zatem zdradzić, że nie zabraknie miejsc związanych w jakiś sposób także z komunikacją miejską.

Pierwszy taki plakat został już umieszczony na przystanku Żeromskiego / Czachowskiego 04 (w kierunku wiaduktu). Nieprzypadkowo stało się to podczas obchodzonego ostatnio Tygodnia Bibliotek. Niedaleko znajduje się jedna z filii MBP. Podobnych afiszy będzie jeszcze kilka - w różnych punktach Radomia. Poza tym pojawią się też nowe plakaty informujące o samym ETZT oraz o możliwości zakupu biletu w najnowszych autobusach za pomocą karty płatniczej.

MZDiK

Komentarze naszych czytelników

  • RADOM to PIS.

    2022-05-21 14:39:14

    POpaprańce kasę od PISu dostali,to P ierd O lą POpierdułki.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych