Środa 28 września
Luby, Wacława, Salomona
RADOM aktualna pogoda

PGZ wyśle karabinki Grot do Afryki Wschodniej

dm, PGZ, kresy.pl 2022-05-21 11:11:00

Polska Grupa Zbrojeniowa zawarła kontrakt na dostawy karabinków MSBS GROT wraz z wyposażeniem dodatkowym do sił zbrojnych jednego z państw Afryki Wschodniej.

Grupa PGZ poinformowała o zawarciu kontraktu na dostawy karabinków MSBS GROT wraz z wyposażeniem dodatkowym do sił zbrojnych jednego z państw Afryki Wschodniej.

Podpisany kontrakt zakłada dostawę partii karabinków MSBS GROT we wskazanym przez zamawiającego kalibrze 7,62×39 mm wraz z pakietem wyposażenia dodatkowego: granatnikami podwieszanymi oraz celownikami optycznymi produkcji PCO.

„Karabinek MSBS GROT dołącza do puli produkowanego przez nas uzbrojenia, które trafiło na wyposażenie zagranicznych sił zbrojnych. Intensywnie pracujemy nad projektami eksportowymi, czego najlepszym dowodem jest zawarta właśnie umowa. Chciałbym podziękować wszystkim zaangażowanym stronom, a przede wszystkim zarządowi i pracownikom radomskiej Fabryki Broni, bowiem spod ich ręki wyszedł jeden z najlepszych na świecie karabinków w swojej klasie” – powiedział Sebastian Chwałek, prezes zarządu PGZ S.A.

„Dostarczenie karabinków z rodziny MSBS GROT do kolejnej zagranicznej formacji świadczy o wysokiej jakości oferowanych przez naszą spółkę wyrobów, które są rozpoznawalne i cieszą się bardzo dobrą opinią na całym świecie. Zawarty kontrakt jest potwierdzeniem, że obrana przez naszą spółkę strategia związana z promocją wyrobów sygnowanych znakiem FB na rynkach zagranicznych jest skuteczna i przynosi zamierzone efekty, jakimi są kolejne armie wyposażone w karabinki MSBS GROT” – powiedział Seweryn Figurski, członek zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.

Karabinek MSBS GROT to broń produkowana przez Fabrykę Broni „Łucznik” – Radom. Modułowa konstrukcja pozwala na tworzenie szeregu konfiguracji broni w układach kolbowych i bezkolbowych. MSBS GROT charakteryzuje się wysoką ergonomią i pełnym przystosowaniem dla użytkowników prawo- i leworęcznych. Od 2017 roku MSBS GROT znajduje się na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP.

Komentarze naszych czytelników

 • RADOM to PIS.

  2022-05-20 12:00:42

  Dobre będą na ZDradziecko-niemieckich POlszewików z Brukseli i SMOLEŃSKA.P.S.POpaprańce.Dlaczego ten WASZ TyfUSeK jest taki głupi.Tak przy okazji.H,,W,,D,, starej QWE z Sopotu.

 • Tęczowa Lucjan/na

  2022-05-20 12:56:23

  J+++Ć gRODZKIEGO i PełO.

 • GRZYWA z PełO.

  2022-05-20 13:10:57

  raj KO wski.Czesałeś dzisiaj PRZEDZIAŁEK  sTRUZIKOWI (książę Mazowsza-wielki łeb) z Płocka?

 • Emeryt +

  2022-05-20 14:39:58

  Czy może redakcja zablokować komentarze. 

 • lucjan.

  2022-05-22 03:48:58

  Nie może zablokować,bo PO to DNO.I wszyscy Polacy to wiedzą.

 • pracownil FB

  2022-05-22 09:34:04

  Wszystkich z PiS wysłać razem ze Szrotami do Afryki

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych