Środa 28 września
Luby, Wacława, Salomona
RADOM aktualna pogoda

Nielegalne składowisko odpadów chemicznych w Radomiu

dm, warszawa.tvp.pl 2022-05-12 17:36:00

Na jednej z działek przy ulicy Wielkopolskiej znaleziono 80 200-litrowych beczek z płynnymi substancjami. Służby ustalają, kto jest właścicielem terenu.

autor: TVP3 Warszawa

- Beczki są szczelne, w związku z tym bezpośrednio nie ma żadnego zagrożenia dla środowiska - mówi Tomasz Skuza, kierownik delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Radomiu, zaznaczając, że są to jednak odpady. - Jeżeli potwierdzi się, że są to odpady niebezpieczne, nie powinny być w ten sposób składowane. One są na świeżym powietrzu w beczkach zamkniętych - dodaje. 

To prawdopodobnie pozostałości po lakierach i rozpuszczalnikach, o czym świadczy ostry, charakterystyczny zapach. Beczki i mniejsze pojemniki zgromadzone są na placu i w magazynie przy Wielkopolskiej. Obok znajdują się pryzmy odpadów tworzyw sztucznych oraz folii.

Czynności w sprawie prowadzą policja i Urząd Skarbowy.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych