Sobota 2 grudnia
Balbiny, Pauliny, Rafała
RADOM aktualna pogoda

Na Michałowie powstanie 90 mieszkań na wynajem

dm, UM Radom 2023-09-23 07:25:00

Urząd Miejski rozstrzygnął przetarg na budowę bloku z mieszkaniami na wynajem na Michałowie. Wygrała firma Kosonóg Budownictwo z Radomia, której oferta opiewała na nieco ponad 29,2 mln złotych. Na realizację inwestycji miasto ma przyznane dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

– To bardzo ważna dla miasta inwestycja. Wszyscy wiemy, jak drogi jest zakup mieszkania czy jego wynajęcie na wolnym rynku. Dlatego miasto powinno oferować dużo tańsze mieszkania na wynajem. To dla nas jeden z priorytetów i robimy krok w tym kierunku. Cały czas czekamy też na szeroki rządowy program, który pozwoliłby nam budować po kilkaset takich mieszkań w ciągu roku. To zdecydowanie zmieniłoby sytuację na rynku mieszkaniowym, obniżyłoby ceny, zwiększyło dostępność, a w efekcie zachęciło, szczególnie młode rodziny, do tego, by swoje życiowe plany związać z Radomiem – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W dziewięciokondygnacyjnym bloku, który ma powstać na Michałowie, u zbiegu uli Łokietka i Piastowskiej znajdzie się 90 mieszkań o powierzchni od 32 do 63 metrów kwadratowych, z czego ponad połowa to mieszkania trzypokojowe. Powstaną też mieszkania dwupokojowe i kawalerki, a pięć mieszkań na parterze zostanie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Oddanie budynku do użytku jest planowane na koniec 2025 roku.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych