Środa 29 listopada
Błażeja, Saturnina, Fryderyka
RADOM aktualna pogoda

Komunikacja miejska w okresie świątecznym

dm, MZDiK 2022-04-13 16:01:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w okresie świątecznym, czyli w dniach od 14 do 19 kwietnia 2022 roku (od czwartku do wtorku włącznie). W Wielką Sobotę autobusy linii 4 i 13 pojadą objazdami w kierunku Firleja.

W powyższym okresie autobusy miejskie w Radomiu będą jeździć następująco: w dniach 14-15.04.2022 (czwartek i piątek) według rozkładów powszednich (zawieszone będzie tylko kursowanie linii 20); w dniu 16.04.2022 (sobota) według rozkładów sobotnich (w godzinach około 9:00-16:00 zostanie zwiększona częstotliwość linii 13 do około 15 minut i będą wprowadzone objazdy na Firleju - szczegóły poniżej); w dniach 17-18.04.2022 (niedziela i poniedziałek) według rozkładów niedzielnych (bez żadnych dodatkowych ograniczeń); w dniu 19.04.2022 (wtorek) według rozkładów powszednich (zawieszone będzie tylko kursowanie linii 20).

W dniu 16.04.2022 w godzinach około 9:00-16:00 autobusy linii 4 i 13 będą kursowały następującymi objazdami: linia 4 - ulicami Warszawską, Aleksandrowicza (obok szpitala na Józefowie), a następnie Mieszka I i Ofiar Firleja - do przystanku Firlej / Cmentarz 05 (przed główną bramą nekropolii); linia 13 - stałą trasą do pętli Józefów / Szpital, a następnie ponownie Aleksandrowicza, Mieszka I i Ofiar Firleja - do przystanku Firlej / Cmentarz 05 (przed główną bramą nekropolii). Uwaga! Autobusy linii 4 będą zatrzymywać się na przystankach Aleksandrowicza / Warszawska (NŻ) 03 (pomiędzy Warszawską a mostem nad Mleczną) i Józefów / Szpital 01 (w stronę ronda). Autobusy linii 13 na trasie objazdu nie będą stawać nigdzie pomiędzy przystankami Józefów / Szpital 04 (na pętli) a Firlej / Cmentarz 05 (przed nekropolią). Powrót sprzed cmentarza na Firleju będzie odbywał się stałymi trasami, to znaczy: linia 4 ulicami Ofiar Firleja i Warszawską, natomiast linia 13 - Ofiar Firleja, Warszawską, Aleksandrowicza, rondo Powstańców Warszawy i Mieszka I.

Dla pozostałych pojazdów nie będzie wprowadzanych żadnych zmian w organizacji ruchu w pobliżu cmentarza na Firleju. MZDiK apeluje jednak do wszystkich kierowców, aby ze względu na skierowanie autobusów powyższymi trasami objazdowymi nie parkowali samochodów po północnej stronie ulicy Ofiar Firleja, zwłaszcza na odcinku w okolicach przystanku autobusowego i głównej bramy cmentarza.

W niedzielę w godzinach około 6:00-6:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym oraz opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich w rejonie niektórych kościołów, spowodowane przejściem tradycyjnych procesji rezurekcyjnych.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych