Sobota 10 grudnia
Danieli, Julii, Eulalii
RADOM aktualna pogoda

Jest nowa koncepcja przebudowy ul. Warszawskiej

dm 2022-04-14 15:18:00

Jest już gotowa nowa koncepcja przebudowy ulicy Warszawskiej, od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do granicy miasta. - W pracach nad nią wzięliśmy pod uwagę znaczną część propozycji zgłoszonych w trakcie konsultacji. Chcemy, by Warszawska była ulicą przyjazną, a jednocześnie, aby spełniała swoją gospodarczą rolę - mówił prezydent Radosław Witkowski.

ul. Warszawska

autor: UM Radom

Zgodnie z opracowaną koncepcją, na skrzyżowaniach z ulicami: Janiszewską, Klwatecką, Barlickiego i Kasztelańską, Witosa i Juranda oraz Grobickiego, bezpieczną komunikację będą zapewniały sygnalizacje świetlne umożliwiające kierowcom jazdę w dowolnym kierunku. 

Z kolei na skrzyżowaniu z ulicą Aleksandrowicza jest planowana budowa ronda z czterema wlotami. W każdym z tych miejsc powstaną także bezpieczne przejścia dla pieszych oraz przejazdy rowerowe. Ponadto na całej długości ulicy Warszawskiej powstaną drogi odbarczające obsługujące ruch lokalny, a także chodniki i drogi dla rowerów lub ciągi pieszo-rowerowe. Powstanie też odwodnienie i zostanie zamontowane nowe oświetlenie.

Przebudowa ulicy Warszawskiej będzie realizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Przetarg zostanie ogłoszony na przełomie kwietnia i maja. - Przypomnę, że to inwestycja, na realizację której mamy przyznane 76 mln zł z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład - dodaje prezydent Witkowski.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

 • Radom

  2022-04-14 15:39:45

  A dla kogo kolejne rondo?? W czyim interesie miasto to robi?? Ciekawe kto ma takie ciśnienie na to rondo????

 • RADOM to PIS.

  2022-04-14 16:12:47

  Zmienić WALCawską na PIS.PrOstytutkom by się żółć wylała.Należy się PISowi,jak psu buda od RADOMIA.

 • Miś

  2022-04-14 19:46:05

  Tej władzy z PO trzeba szczególnie patrzeć na ręcę żeby nie było żadnych aneksów .

 • Dajcie temu z białego Audi

  2022-04-14 21:10:50

  PO znajomości to zrobi jak Torfową I przekręci na kasę. 

 • Iwona

  2022-04-14 23:35:23

  Dobrze że nie zwężają jak to miastach powiatowych. Brać przykład z Kielc jak tam się rozwijają a nawet z mniejszego Rzeszowa czy Opola. 

 • RADOM to PIS.

  2022-04-15 17:11:56

  Do iwona.kielczylowo czy olsztynkowo też mniejsze od RADOMIA.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych