Wtorek 4 października
Rozalii, Franciszka, Edwina
RADOM aktualna pogoda

Jak zmieni się park na Gołębiowie?

dm, UM Radom 2022-05-21 14:17:00

Trwają przygotowania do realizacji kolejnego etapu rozbudowy parku na osiedlu Gołębiów II. Urząd Miejski ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla fragmentu położonego w sąsiedztwie ulic Żwirki i Wigury oraz Hallera.

- Park na Gołębiowie chcemy rozbudowywać małymi korkami. Jest to spowodowane tym, że część terenów należy do osób prywatnych. Chcemy, aby w tym etapie powstały m.in. nowe ciągi piesze i ścieżki rowerowe na przedłużeniu ul. Żwirki i Wigury oraz wzdłuż istniejących ogrodów działkowych zlokalizowanych przy ul. Hallera - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Zgodnie z koncepcją ma też powstać chodnik poprowadzony wzdłuż wschodniej granicy ogrodów działkowych, a także nowe oświetlenie typu LED. Zadaniem architektów będzie również przeprowadzenie inwentaryzacji i zaprojektowanie pielęgnacji zieleni, a także opracowanie projektu przebudowy istniejącego placu zabaw, który ma zostać wyposażony w nowe urządzenia.  

Na oferty w przetargu Urząd Miejski czeka do 25 maja. Zwycięzca będzie miał na opracowanie pełnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej cztery miesiące.

Komentarze naszych czytelników

 • Ładomianin

  2022-05-20 17:19:55

  Wszystko w tym mieście robicie małymi krokami

 • RADOM to PIS.

  2022-05-20 18:38:59

  Przypominam że TyfUSeK ze  SMOLEŃSKA,to rusKO-niemiecki ZD-radziecki antyPOlski ŚMIEĆ (ŻÓŁWIK).Do tego rooogaaacz.I życzę mu 3xHWD i .UPĄ w dół WBIĆ ŁAJNO na brzozę

 • MISZCZ PATELNI (PRZEDZIAŁEK) STRUZIKA.

  2022-05-20 18:55:36

  Gdzie jest frysztak? Gdzie jest frysztak (Z METRA CIĘTY-INTERPELATOR) z Kowalanki?

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych