Czwartek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Dziecko w radomskim Oknie Życia

dm, onet.pl, KAI 2022-04-16 19:07:00

Siostry Matki Bożej Miłosierdzia znalazły w Oknie Życia nowo narodzonego chłopczyka. Maluch został przewieziony do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. To czwarte dziecko pozostawione w Oknie Życia w Radomiu.

Okno Życia, które od 2009 r. mieści się w budynku zakonnym przy ul. Struga 31, prowadzi Caritas Diecezji Radomskiej i Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu.

Ks. Damian Drabikowski, dyrektor radomskiej Caritas poinformował, że alarm o otwartym Oknie Życia dotarł do zakonnic w Wielki Piątek ok. godz. 23.00. - Siostry wezwały karetkę, lekarze stwierdzili, że niemowlę jest w dobrym stanie - powiedział Radiu Plus Radom ks. Drabikowski. Dodał, że siostry nadały dziecku imię Jan.

Procedura Okna Życia polega na tym, że gdy dziecko pojawi się w oknie, wzywane jest pogotowie. Maluch jest badany i trafia do szpitala. O pozostawionym dziecku informowany jest też ośrodek adopcyjny, który natychmiast powiadamia o tym sąd, prosząc jednocześnie o wydanie postanowienia w sprawie zarządzeń opiekuńczych dotyczących malucha i nadanie mu tożsamości. Sąd wydaje decyzję o umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej. Po 6 tygodniach następuje rozprawa i malec trafia do rodziny.

Pierwsze Okno Życia w diecezji radomskiej powołał do istnienia abp Zygmunt Zimowski, który 1 czerwca 2009 r. dokonał jego uroczystego otwarcia i poświęcenia.

Dodajmy, że od 2020 r. w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach znajduje się drugie Okno Życia w diecezji radomskiej.

Komentarze naszych czytelników

  • ?

    2022-04-17 19:46:18

    To musiało być dziecko Jarosława Kaczyńskiego

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych