Piątek 12 sierpnia
Klary, Lecha, Hilarii
RADOM aktualna pogoda

Duże utrudnienia i objazdy na Słowackiego [MAPKA]

dm, MZDiK 2022-06-20 22:10:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z następnym etapem inwestycji spółki Wodociągi Miejskie), od dnia 20 czerwca 2022 roku (poniedziałek) od około 9:30 będzie zamknięty odcinek ulicy Słowackiego od Nowogrodzkiej do Lubońskiego (nie dotyczy autobusów).

Z powodu robót ziemnych zaplanowanych na odcinku pomiędzy wiaduktem nad torami kolejowymi a ulicą Lubońskiego zostanie zamknięty dla ruchu kołowego odcinek ulicy Słowackiego między ulicami Nowogrodzką a Lubońskiego (czyli łącznie z wiaduktem, z którego nie będzie możliwości zjazdu w kierunku Glinic!). Zakaz ruchu nie będzie dotyczył jedynie pojazdów budowy i dojazdu do posesji znajdujących się przy zamkniętym odcinku jezdni (pod nadzorem pracowników wykonawcy robót). Przez teren budowy będą warunkowo przepuszczane także autobusy komunikacji miejskiej linii 2, 4, 14, 15 i 24. Ich trasy w tym rejonie miasta zostaną zatem bez zmian, ale mogą występować tam okresowe utrudnienia w kursowaniu.

Oznakowane objazdy będą wyznaczone w obu kierunkach ulicami 25 Czerwca, Żeromskiego (z możliwością dojazdu również przez ulicę Beliny-Prażmowskiego i trasę N-S), Lubelską, Kochanowskiego (przejazd w przeciwnym kierunku przez Zwoleńską i Kaszubską) oraz Kalińską do Słowackiego. Objazd lokalny zostanie wyznaczony w obu kierunkach ulicami Złotą, Białą i Cymerysa-Kwiatkowskiego. Na odcinkach ulic Średniej i Górnej (między Słowackiego a Żurawią) będzie czasowo wprowadzony ruch dwukierunkowy w celu umożliwienia obsługi komunikacyjnej posesji zlokalizowanych w tej okolicy (możliwość zawrócenia przed terenem prac).

Zalecane jest omijanie całych Glinic już od placu Matki Bożej Fatimskiej (ronda na Idalinie) bezpośrednio przez aleję Wojska Polskiego i ulicę Lubelską do ulicy Żeromskiego bądź przez aleję Grzecznarowskiego aż do ulicy Dowkontta.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulicy lub do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę inwestycji. Przejazd przez zamknięty odcinek ulicy Słowackiego pojazdami, które nie są do tego upoważnione, może skutkować nakładaniem mandatów karnych podczas kontroli tego rejonu Radomia przez funkcjonariuszy policji.

Inwestorem robót prowadzonych na Glinicach jest spółka Wodociągi Miejskie w Radomiu.

Komentarze naszych czytelników

 • Będzie trzecia kadencja?

  2022-06-20 15:34:39

  Największe utrudnienie to rządy Witkowskiego i PO w mieście

 • po radomsku

  2022-06-21 08:40:15

  u nas jak zwykle mieszkańca traktuje się jak pionka. zamiast napisać wcześniej o planowanym remoncie zamyka się ulicę jak za komuny.miasto zarosło. nie widać aut przy dojeździe do skrzyżowań, niewidoczne przejścia dla pieszych. ale co się dziwić jak się ma nieudacznika za gospodarza 

 • Chłopak z Glinic

  2022-06-22 17:16:10

  Ale bajzel. Ul. Górna od Słowackiego znak, że jednokierunkowa, a od Żurawiej w przeciwnym kierunku, że dwukierunkowa. Najciekawsze jest to, że na Górnej pas jezdni ma ok.3m. Jak mają się tam minąć dwa samochody???

 • RADOM to PIS+++++

  2022-06-22 18:43:32

  Jakim trzeba być młotem PO trzech klasach,żeby być za tą POWIATOWĄ POtologią.

 • miki

  2022-06-23 13:32:46

  No to niezły bajzel nam miasto zafundowało . Roboty bez końca na Zbrowskiego przez kilka lat zatruwają życie , do tego ten nowy bajzel. Wypada tylko jeszcze zamknąć wiadukt na Żeromskiego .

 • Dziewczyna z Glinic

  2022-06-28 08:34:20

  A ja mimo bajzlu dziękuję za zamknięcie wiaduktu! W końcu na Słowackiego jest spokój. Dodatkowo wymieniają rury wodociągowe i ruch był utrudniony, szczególnie po godzinie 15 był korek za kościołem i koło orlenu. Teraz bajka prawie nie ma samochód! :)

 • Dziewczyna z Glinic

  2022-06-28 08:34:43

  samochodów*

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych