Wtorek 30 maja
Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława
RADOM aktualna pogoda

Wzrosną stypendia sportowe dla kobiet

dm, UM Radom 2021-12-02 08:35:00

Od nowego roku wzrosną stypendia sportowe dla kobiet występujących w rozgrywkach ligowych gier zespołowych, w tym piłki siatkowej, piłki nożnej i piłki ręcznej. W zależności od dyscypliny, wzrost stypendiów na tych poziomach, na których obecnie występują radomskie drużyny, wyniesie od 30 do 50 procent.

Foto: Tauron Liga

- Od dłuższego czasu toczy się ogólnopolska dyskusja o wyrównywaniu wynagrodzeń w sporcie kobiet i mężczyzn. Przyjęta przez Radę Miejską uchwała to krok właśnie w tę stronę. Niezaprzeczalnym jest wzrost zainteresowania kibiców oraz wyników sportowych radomskich drużyn. Siatkarki grają w ekstraklasie, piłkarki są liderem w pierwszej lidze, prężnie rozwija się też piłka ręczna kobiet. Sądzę, że ta zmiana zapewni jeszcze lepszy poziom sportowy naszych zespołów - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych