Środa 27 września
Damiana, Amadeusza, Mirabelli
RADOM aktualna pogoda

Wystawa ''Bajki z głowy...czyli z niczego''. Spotkanie autorskie

art 2021-09-17 07:16:00

Z okazji 40-lecia pracy twórczej Krystyny Joanny Szymańskiej Łaźnia zorganizowała wystawę "Bajki z głowy...czyli z niczego", która będzie czynna do 24 września. Spotkanie autorskie już w najbliższą niedzielę, 19 września o godz. 15.00 w Łaźni, ul. Żeromskiego 56.

Jednak z prac Krystyny Joanny Szymańskiej

Krystyna Joanna Szymańska to radomianka, absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 1980 r. uzyskała dyplom w pracowni grafiki warsztatowej prof. Danuty Kołwzan–Nowickiej. Przez 17 lat pełniła funkcję dyrektora Szkoły Plastycznej I stopnia im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, następnie przez 7 lat dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Radomiu. Poza indywidualną twórczością na swoim koncie ma wiele działań na rzecz rozwoju kultury oraz organizację różnorodnych wydarzeń artystycznych.

Za swoją działalność Krystyna Joanna Szymańska otrzymała w 2003 r. Medal Komisji Edukacji Narodowej, a w 2005 r. odznakę honorową Zasłużony Dla Kultury. Zajmuje się rysunkiem i malarstwem. Dotychczas brała udział w licznych wystawach zbiorowych w Polsce, m.in.: w Radomiu, Sieradzu, Ciechanowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Warszawie, Kielcach, Łodzi, Świdnicy i Tarnowie; oraz za granicą: w Nowym Jorku, i Magdeburgu. Na swoim koncie ma 16 wystaw indywidualnych.

Organizatorzy wystawy: Łaźnia Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria, Stowarzyszenie Miejska Partyzantka Geriatryczna.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych