Środa 27 września
Damiana, Amadeusza, Mirabelli
RADOM aktualna pogoda

W weekend ultramaraton rowerowy Mazowiecki Gravel

dm, UM Radom 2022-06-08 14:43:00

Już w najbliższy weekend odbędzie się ultramaraton rowerowy Mazowiecki Gravel. To największe wydarzenie kolarsko-przygodowe w regionie, gromadzące pasjonatów turystyki i sportów rowerowych. W tym roku organizatorzy zapraszają do południowych i zachodnich części województwa. Impreza rozpocznie się w piątek. Start i meta będą zlokalizowane w Radomiu.

- To dla nas ważne wydarzenie. Po raz pierwszy Radom jest tak mocno eksponowany przy okazji tego maratonu. Cieszę się, że możemy być współorganizatorami maratonu. Z jednej strony to okazja do odkrywania piękna naszego regionu, a jednocześnie jest to promocja aktywności i zdrowego stylu życia -mówi prezydent Radosław Witkowski. - Wspólnie z Lokalną Organizacją Turystyczną szukamy sposobów na promocję walorów turystycznych Radomia i ziemi radomskiej. Takie nieszablonowe wydarzenie jak rowerowy ultramaraton to bardzo ciekawy pomysł. Zacieśniamy współpracę z Mazowiecką Regionalną Organizacją Turystyczną i korzystamy z każdej okazji, by Radom zaistniał w świadomości jak największej liczby osób, jako dobre miejsce, by przyjemnie spędzić wolny czas - podkreśla wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Uczestnicy Mazowieckiego Gravelu pokonają trasy o dwóch alternatywnych długościach. - Dłuższa trasa ma 500 km i prowadzi przez Puszczę Kozienicką, Warkę, Warszawę, Modlin, Czerwińsk nad Wisłą, Płock i Puszczę Bolimowską. Druga to dystans 200 km. Trasa z Puszczy Kozienickiej i Warki pobiegnie przez Grójec i Mogielnicę do Radomia - wylicza Bartek Swacha ze Stowarzyszenia Mazowiecki Gravel.

W ultramaratonie weźmie udział 500 osób, ale organizatorzy zachęcają wszystkich miłośników turystyki rowerowej, by korzystać z przygotowanych tras w dowolnym czasie i w dowolny sposób. – Nie trzeba tych prac pokonywać w całości. Podzieliliśmy je na odcinki. Te 500 kilometrów może być na przykład świetną podstawą do zorganizowania wakacji. Można też taką wyprawę rozłożyć sobie na kilka weekendów. Wybraliśmy miejsca najatrakcyjniejsze przyrodniczo i turystycznie - mówi Dorota Zbinkowska, Dyrektor Biura Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Uczestnicy zbliżającego się wydarzenia, poza długimi dystansami będą mogli wziąć udział w rajdzie Gravel Folks. Odbędzie się on 12 czerwca i nie będzie na nim obowiązywał pomiar czasu. Trasa będzie miała długość 120 km, a startujący pojadą z Radomia do najciekawszych miejsc Puszczy Kozienickiej oraz nad Wisłę, po czym wrócą na metę w MOSiR-Radom.

Partnerami imprezy są: Gmina Miasta Radomia, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna.

Komentarze naszych czytelników

 • Stadionowy

  2022-06-08 11:59:11

  Niech od razu stadion odwiedzą i prezesa razem z dyrektorem od inwestycji. Może coś/kogoś zastaną.

 • merx

  2022-06-08 15:42:20

  Znacie dwóch najbardziej skorumpowanych gostków z Przestępczej Organizacji który jeden zarabia z aneksów drugi zarabia z haraczy jakie płacą mu z rad nadzorczych. 

 • kolasz

  2022-06-09 08:33:42

  witkowski i turystyka. już byś nie grzeszył człowieku. drzewa powycinać to do tego jesteś pierwszy. skoro taki typ za tym stoi to ja dziękuję za udział

 • siurkowski

  2022-06-09 08:37:19

  tyle napisali a zero konkretów . skąd kiedy i o której. tylko wazelinka dla gospodarza i jego ordynansa

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych