Czwartek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

W niedzielę pierwszy mecz w hali RCS! Wcześniej Dzień Otwarty

dm, UM Radom 2021-12-11 08:47:00

W weekend każdy zainteresowany będzie mógł od środka zobaczyć nową halę widowiskowo-sportową Radomskiego Centrum Sportu. Na sobotę (11 grudnia) został zaplanowany Dzień Otwarty, a w niedzielę (12 grudnia) zostanie rozegrany pierwszy mecz.

Foto: UM Radom

Podczas Dnia Otwartego będzie można zobaczyć arenę główną i boiska treningowe, a także zaplecze, w tym m.in. szatnie i jacuzzi. Zwiedzanie hali będzie możliwe w godz. 9.00 - 16.00. - Serdecznie zapraszam do odwiedzania nowej hali. To najnowocześniejszy tego typu obiekt w województwie mazowieckim, który będzie areną zmagań naszych ekstraklasowych drużyn. Tu będzie mogło się też odbywać wiele innych wydarzeń, w tym np. koncerty czy targi - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Hala ma łącznie ponad 19 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i kubaturę ponad 160 tys. metrów sześciennych. Na imprezach sportowo-artystycznych będzie mogło gościć ponad pięć tysięcy osób. W obiekcie znajduje się też m.in. nowoczesna hala konferencyjna, a także pomieszczenia przeznaczone na sale fitness czy gabinety odnowy biologicznej.

Pierwszy mecz w nowej hali zostanie rozegrany już w najbliższą niedzielę o godz. 17.30. Koszykarze Hydrotrucku zagrają z jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w Polsce - Śląskiem Wrocław. - Mam nadzieję, że wspólnie wypełnimy nową halę gorącym dopingiem i stworzymy niepowtarzalną atmosferę - podkreśla prezydent.

Bilety na inauguracyjny mecz w hali przy ul. Struga będą dostępne w cenie 5 złotych. Będzie je można nabyć w kasach Radomskiego Centrum Sportu: w sobotę, podczas Dnia Otwartego oraz w niedzielę dwie godziny przed meczem.

W związku z niedzielnym wydarzeniem sportowym, w okolicach hali, w godz. ok. 16.00 - 20.30 czasowo zostanie wprowadzona zmieniona organizacja ruchu. Na ulicy Struga pomiędzy Sportową a Zbrowskiego oraz na Zbrowskiego od Struga do 11 Listopada ruch będzie się odbywał tylko w jednym kierunku - w kierunku Gołębiowa. Na zamkniętych pasach obydwu dróg, czyli pasach przylegających do terenu Radomskiego Centrum Sportu będzie dopuszczone parkowanie samochodów.

Zostanie również zorganizowany tymczasowy parking typu Park & Ride na osiedlu Akademickim. Ponad 400 miejsc będzie dostępnych po zachodniej stronie ulicy Chrobrego na terenie sąsiadującym z obiektami Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. Bezpośredni dojazd z tego parkingu do Radomskiego Centrum Sportu zapewnią autobusy dodatkowej linii miejskiej, oznaczonej numerem 63. Będą one kursowały co 10 minut w godzinach około 16.00-20.15, z przerwą w godzinach około 17.30-19.00.

- Zachęcam do korzystania z parkingu Park&Ride oraz z komunikacji miejskiej. Dojazd pod samą halę lub w jej okolice, oprócz linii specjalnej, zapewni 12 regularnych linii autobusowych, a zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej każda osoba posiadająca bilet na mecz będzie mogła skorzystać z możliwości darmowego dojazdu miejskim autobusem. Dotyczy to zarówno specjalnej linii 63 jak i każdej innej. Taka możliwość będzie istniała trzy godziny przed rozpoczęciem meczu i trzy godziny po jego zakończeniu - tłumaczy wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Szczegółowe informacje na temat organizacji ruchu i funkcjonowania komunikacji miejskiej można znaleźć na stronie: http://mzdik.pl/?id=106&art=2784&cc=1.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych