Środa 27 września
Damiana, Amadeusza, Mirabelli
RADOM aktualna pogoda

Radomscy piloci akrobacyjni trzecim zespołem Europy

cir 2021-09-16 16:59:00

Podczas Mistrzostw Europy w Akrobacji Samolotowej w klasie Intermediate, które odbyły się w rumuńskiej Devie reprezentacja Polski zdobyła brązowe medale. Nasz kraj reprezentowali Dariusz Mazur, Maciej Kulaszewski, Wojciech Kotulski i Patryk Oloś - wszyscy to członkowie Aeroklubu Radomskiego. Kierownikiem ekipy i trenerem był Stanisław Szczepanowski – na co dzień dyrektor naszego Aeroklubu.

W trakcie zawodów rozegrano 4 konkurencje - program dowolny znany oraz trzy programy nieznane. W stawce kilkudziesięciu zawodników z dziewięciu państw, doskonałe 5 miejsce zajął  Dariusz Mazur, który  został pokonany jedynie przez reprezentantów Rosji i Rumuni. Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się również wysoko: Maciej Kulaszewski był 8, Wojciech Kotulski - 12, a na 19 pozycji został sklasyfikowany Patryk Oloś.

Doskonałe wyniki naszych reprezentantów w klasyfikacji indywidualnej zapewniły reprezentacji Polski brązowy medal w klasyfikacji drużynowej. Warto przypomnieć, że poprzedni medal drużynowy nasi akrobaci zdobyli  na zawodach w 2007 roku w klasie Advance.

Dodać należy także,  że Aeroklub Radomski przejął tradycje Centralnego Ośrodka Akrobacji Samolotowej i mimo trudnych czasów nadal wypełnia swoją rolę wiodąc prym wśród wszystkich ośrodków akrobacji samolotowej w kraju.  

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych