Czwartek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Radomiak poleci na obóz z trzema innymi klubami Ekstraklasy

dm, radomiak.pl 2021-12-23 15:20:00

Drużyny Radomiaka Radom, Śląska Wrocław, Wisły Kraków i Górnika Zabrze na zimowy obóz przygotowawczy polecą wspólnie jednym, czarterowym samolotem. Przyjęte rozwiązanie w takim kształcie jest nowością w PKO Ekstraklasie.

Mecz Wisła Kraków - Radomiak Radom

Na boisku ostro rywalizujemy o ligowe punkty i miejsce w tabeli, ale poza zieloną murawą możemy współpracować - z takiego założenia zrodził się pomysł kilku klubów PKO Ekstraklasy, dotyczący podróży na obóz treningowy - czytamy na radomiak.pl.

Zimowe przygotowania to co roku jeden z najważniejszych elementów sezonu. Możliwość treningów na naturalnej płycie o tej porze roku jest w Polsce niemal niemożliwa, dlatego rodzime zespoły zwykle decydują się na wylot do krajów, w których klimat pozwala na utrzymanie dobrego stanu boisk przez cały rok. Najczęstszym kierunkiem takich eskapad jest Turcja. Świetne zaplecze sportowe, hotelowe oraz możliwość rozegrania wartościowych sparingów z innymi drużynami, które wybrały ten kierunek, są nie do przecenienia, gdy w kilka tygodni trzeba przygotować formę na decydujące momenty sezonu.

Na styczniowy obóz przygotowawczy tym razem kilka zespołów poleci wspólnie. Czarterowy samolot dla czterech klubów pozwoli zmniejszyć koszty, a do tego jest znacznie bardziej ekologicznym rozwiązaniem, lepszym dla środowiska. Dzięki współpracy Śląska Wrocław, Wisły Kraków, Radomiaka Radom i Górnika Zabrze taka inicjatywa jest możliwa już podczas tegorocznych przygotowań.

- To nie tylko czysty pragmatyzm, to również przykład zdrowego podejścia do rywalizacji i ducha sportu. Bardzo się cieszę, że udało się zorganizować wspólny wylot na zimowe zgrupowanie. Dla nas, jako beniaminka Ekstraklasy, zapewne stworzy się możliwość zdobywania większego doświadczenia w sparingach z zasłużonymi klubami - mówi Sławomir Stempniewski, prezes Radomiaka Radom.

Drużyny wylecą na obóz do tureckiej Antalyi 15 stycznia, a powrócą z niego 27 stycznia. Początek rundy wiosennej w pierwszy weekend lutego.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych