Środa 28 września
Luby, Wacława, Salomona
RADOM aktualna pogoda

Radom dołącza do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

dm, MOSiR 2022-03-19 11:05:00

Radom dołącza w tym roku do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Pierwszego dnia wiosny ruszamy z oficjalnym treningiem. Przez dwa miesiące w aplikacji Aktywne Miasta kręcimy kilometry i sprawdzamy swoją formę przed latem!

Aktywne Miasta to projekt rekreacyjno-sportowy dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas. To jednocześnie portal internetowy oraz aplikacja sportowa, będąca wielofunkcyjnym narzędziem przydatnym każdemu, kto uprawia sport. Oferuje ona 18 dyscyplin sportowych, mierzy czas, pokonany dystans, spalone kalorie, a przebyte szlaki oznacza na mapie.

Zasady rywalizacji są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Wartością dodaną dla miast będzie szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowe.

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny!

Organizatorem corocznej aktywnej zabawy jest Miasto Bydgoszcz, które zachęciło do niej już 50 miast. W tym gronie znalazł się także Radom. 21 marca symbolicznie rozpoczniemy sezon rowerowy. Oficjalny trening miast to znakomita rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. - Zasady podczas treningu różnią się tym, że kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta. W rywalizacji głównej natomiast stosujemy przelicznik – przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające wielkość miast – tłumaczy koordynator akcji Tomasz Dobrowolski.

Trening miast to tylko rozgrzewka, która potrwa do 21 maja. Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski rozpocznie się 1 czerwca.

Wsiadaj na rower i kręć kilometry:

*  Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu.

* Z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” - Trening Rowerowej Stolicy Polski 2022.

* Aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Miasto, dla którego będziesz kręcić kilometry. Jeśli Twojego miasta nie ma na liście, możesz dołączyć do grupy „RESZTA ŚWIATA”.

* W kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!

Biorąc udział w rywalizacji zyskujemy dostęp do indywidualnych rankingów, historii naszych aktywności. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect. Zapisując się na trening na pewno nie przegapisz czerwcowej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Konkurs na start

Mamy dla Was zabawę z okazji rozpoczęcia oficjalnej rozgrzewki. Każdy, kto już zapisał się do rywalizacji „Trening Rowerowej Stolicy Polski 2022” i wykona w dniu 21 marca aktywność: jazda na rowerze lub kolarstwo o dystansie minimum 15 km przy użyciu aplikacji Aktywne Miasta, otrzyma specjalną okolicznościową odznakę i weźmie udział w losowaniu. Do dziesięciu wylosowanych osób (pięciu pań i pięciu panów) zostanie wysłane pytanie dot. Rowerowej Stolicy Polski. Autorzy poprawnych odpowiedzi otrzymają koszulki rowerowe dedykowane tegorocznej rywalizacji.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

  • -----

    2022-03-19 13:18:27

    komentarz zablokowany

  • Bez pedałów

    2022-03-19 23:22:27

    co z a jazda już sie na kasę nie załapała a tyle się napedałowała

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych