Środa 29 listopada
Błażeja, Saturnina, Fryderyka
RADOM aktualna pogoda

Józef Kolasa podpisał profesjonalny kontrakt z Radomiakiem

dm, radomiak.pl 2022-10-08 11:33:00

Kolejny wychowanek Akademii RKS Radomiak Radom podpisał profesjonalny kontrakt z naszym Klubem. 18-letni Józef Kolasa związał się z Radomiakiem trzyletnią umową z opcją jej przedłużenia o jeden sezon - czytamy na oficjalnej stronie drużyny z PKO BP Ekstraklasy.

Józef Kolasa pierwsze kroki w piłce nożnej stawiał w Młodzik 18 Radom. Tam został zauważony przez Wojciecha Krajewskiego, trenera Akademii RKS Radomiak, do której trafił przed sezonem 2019/2020. W Akademii Radomiaka zawodnik rozwinął się na tyle, że w obecnym sezonie, po bardzo udanych występach w drużynie rezerw Radomiaka, a wcześniej w zespołach juniorskich, został zgłoszony do rozgrywek PKO BP Ekstraklasy - informuje klub z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Kolasa, trenując w Akademii, był pod stałą obserwacją sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu. Prawnonożny zawodnik, który występuje na skrzydle, ponad miesiąc temu zadebiutował w pierwszej drużynie Radomiaka w meczu Fortuna Pucharu Polski z RKS Radomsko, wchodząc na boisko w 77 min. Szkoleniowiec Zielonych Mariusz Lewandowski po kolejnych dobrych występach Kolasy w „rezerwach”, prowadzonych przez trenera Macieja Lesisza, postanowił włączyć utalentowanego zawodnika do kadry pierwszego zespołu.

Dziś Józef Kolasa podpisał z Radomiakiem pierwszy w swojej dotychczasowej przygodzie z piłką nożną profesjonalny kontrakt. Umowa z naszym Klubem będzie obowiązywała przez trzy lata, z opcją jej przedłużenia o jeszcze jeden sezon. Czekamy zatem na debiut wychowanka Akademii RKS Radomiak w meczu PKO BP Ekstraklasy!

Komentarze naszych czytelników

  • RADOM to PIS +++++

    2022-10-09 00:05:35

    Nadaję ci ksywę LOCZEK 

  • Jakiś opozycjonista czy nieślubny syn prezydenta

    2022-10-09 10:09:42

    A to ci wiadomość całkiem jak wzięta z wyborczej

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych