Wtorek 30 maja
Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława
RADOM aktualna pogoda

Hala widowiskowo-sportowa z pozwoleniem na użytkowanie [ZDJĘCIA]

dm 2021-12-03 15:59:00

Jest pozwolenie na użytkowanie hali Radomskiego Centrum Sportu. Wydał je Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Obiekt przy ul. Struga 63 już wkrótce będzie tętnił życiem sportowym i kulturalnym. W organizowanych tu imprezach będzie mogło uczestniczyć ponad pięć tysięcy widzów

- Ziściły się nasze marzenia. Mam też osobistą satysfakcję, że wypełniłem swoje zobowiązanie, które złożyłem przed wyborami samorządowymi. Dziś mamy najnowocześniejszą w województwie mazowieckim halę i jesteśmy gotowi na organizację dużych imprez sportowych, kulturalnych i biznesowych, które będą promowały nasze miasto - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Nowa hala widowiskowo-sportowa spełnia wymogi międzynarodowych federacji sportowych i pozwoli organizować imprezy o najwyższej randze. Jest m.in. mobilny parkiet o powierzchni ponad tysiąca metrów kwadratowych oraz atestowana, obowiązująca na najważniejszych światowych imprezach nawierzchnia do siatkówki i piłki ręcznej. Część treningowa również wyposażona jest w stały, blisko 700-metrowy parkiet.

- Na trybunach stałych i mobilnych znajduje się w sumie 5 tysięcy miejsc. Łącznie hala jest obliczona na 5600 osób. Co ważne, z każdego punktu jest doskonała widoczność, co będzie bardzo dużym atutem w rozmowach o organizacji dużych, nawet międzynarodowych wydarzeń. Ponadto jest nowoczesne zaplecze konferencyjne, biurowe, gastronomiczne. Obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Naprawdę możemy być dumni, że Radom posiada taki obiekt - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Na przyszły weekend, 11-12 grudnia, planowane są dni otwarte, podczas których każdy zainteresowany będzie mógł zwiedzić obiekt.

Budowa hali wraz z łącznikiem kosztowała ponad 115 mln złotych, z czego ponad 34 mln zł to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu, a 10,5 mln zł to pieniądze odzyskane z gwarancji poprzedniego wykonawcy.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych