Czwartek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

''Gwiazdka wschodzących piłkarskich gwiazd z Eneą''

dm, radomiak.pl 2021-12-27 12:20:00

Za nami turniej piłkarski „Gwiazdka wschodzących piłkarskich gwiazd z Eneą” organizowany przez Akademię Radomiaka, przy wsparciu Enei Nowa Energia. W sumie na boiskach nowo otwartego Radomskiego Centrum Sportu zagrało blisko 150 dziewczynek i chłopców z całej Polski.

Turniej „Gwiazdka wchodzących piłkarskich gwiazd z Eneą”, którego celem było promowanie wśród dzieci i młodzieży zasad zdrowej rywalizacji oraz korzyści płynących z uprawiania sportu i zdrowego trybu życia, to wynik nawiązanej niedawno współpracy pomiędzy Eneą Nowa Energia a Akademią Radomiaka. Na nowo otwartej hali Radomskiego Centrum Sportu rywalizowało czternaście drużyn z całej Polski. Puchar wywalczyła drużyna KSPN Pogoń Kraków, a dalsze miejsca zajęli młodzi piłkarze z Cracovii Kraków Nowa Huta oraz z Syrenki Soccer School z Białobrzegów.

- Cieszę się, że Grupa Enea, wspierając Akademię Radomiaka, stawia na promocję sportowego zapału młodych, sześcio-, siedmioletnich piłkarek i piłkarzy. Mam nadzieję, że wśród tych blisko stu pięćdziesięciu zawodników, znajdują się przyszłe gwiazdy polskiej piłki nożnej. – powiedział Krzysztof Czaban, prezes zarządu Enei Nowa Energia.

Nie lada gratką był doping, jak mali zawodnicy otrzymali ze strony piłkarzy RKS Radomiak, który obecnie zajmuje czołowe miejsce w Ekstraklasie. Piłkarze, trenerzy i właściciele radomskiego klubu, wraz z prezesem Krzysztofem Czabanem, wręczyli także nagrody i drobne upominki wszystkim uczestnikom Turnieju.

Umowa pomiędzy Eneą Nowa Energia a RKS Radomiak oprócz wsparcia turnieju „Gwiazdka wschodzących piłkarskich gwiazd z Eneą” zakłada również, że młodzi zawodnicy i trenerzy Akademii Radomiaka otrzymają dofinansowanie na nowe dresy.

Grupa Enea od lat wspiera sport, zarówno zawodowy, jak i młodzieżowy. Jest sponsorem m.in. wielu drużyn siatkarskich, koszykarskich i piłkarskich, w tym RKS Radomiaka. Jest też sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej oraz Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Polskiego Związku Zapaśniczego i Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Ambasadorską marki jest Natalia Partyka, utytułowana zawodniczka tenisa stołowego i wielokrotna uczestniczka igrzysk olimpijskich, medalistka igrzysk paraolimpijskich.

Spółka Enea Nowa Energia, która jest częścią Grupy Enea, zarządza projektami opartymi na odnawialnych źródłach energii (OZE), w tym elektrowniami wodnymi, farmami wiatrowymi i fotowoltaicznymi oraz biogazowniami. Oddziały spółki zlokalizowane są na terenie całej Polski, w tym m.in. w Radomiu, Koronowie, Jastrowiu i Płotach.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych