Środa 22 marca
Katarzyny, Bogusława, Kazimierza
RADOM aktualna pogoda

Gala Mistrzów Sportu. Poznaj laureatów

dm, UM Radom 2023-02-05 08:33:00

Sportowcy, trenerzy, działacze oraz sponsorzy zostali nagrodzeni podczas dorocznej Gali Mistrzów Sportu organizowanej przez Prezydenta Radomia. Była to też okazja do sportowego podsumowania minionego roku.

Zawodnicy radomskich klubów zdobywali medale na imprezach we wszystkich kategoriach wiekowych, potwierdzając, że Radom to silny ośrodek na sportowej mapie kraju. W 2022 roku w Mistrzostwach Polski w dyscyplinach olimpijskich na podium stawali aż 101 razy. Wśród nich byli m.in. lekkoatleci, zapaśnicy, pięściarze, pływacy oraz przedstawiciele sportu niepełnosprawnych. Dzięki oddaniu do użytku najnowocześniejszej w województwie mazowieckim hali Radomskiego Centrum Sportu, udało się zorganizować szereg prestiżowych imprez. Radom był gospodarzem meczu Polska – Rumunia w ramach Billie Jean King Cup z udziałem najlepszej tenisistki świata, Igi Świątek. Hala przy ulicy Struga gościła także siatkarskie reprezentacje Polski.

Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych!

Laureaci Gali Mistrzów Sportu 2022

Impreza Sportowa Roku:

Mecz Polska – Rumunia w ramach Billie Jean King Cup - Rozegrany po raz pierwszy w Radomiu mecz prestiżowych rozgrywek wzbudził ogromne zainteresowanie. Konfrontacja z udziałem Igi Świątek, tenisistki nr 1 światowego rankingu, zebrała świetne opinie ze strony zawodniczek, sędziego (Super Visar) i obserwatorów odnośnie organizacji.

Nadzieja Roku:

Julia Adamczyk – Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne Optima - Srebrna medalistka mistrzostw Polski, halowa wicemistrzyni kraju juniorek młodszych, piąta zawodniczka mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej na dobre zagościła w krajowej czołówce w wymagającej konkurencji jaką jest skoku w dal.

Maria Mazurkiewicz – PreZero Akademia Piłki Ręcznej - Zawodniczka czołowego zespołu rozgrywek I ligi piłkarek ręcznych, jej talent i systematyczne postępy dostrzegli trenerzy kadry. Radomianka z reprezentacją Polski juniorek młodszych w mistrzostwach Europy zajęła piąte miejsce.

Nikodem Szafarz – Radomski Klub Bokserski Boxing - Złoty medal mistrzostw Polski juniorów, udział w mistrzostwach świata, czy mistrzostwach Europy potwierdzają, że pięć lat wytrwałej pracy przynoszą spodziewany efekt, a Radom ma kolejnego utalentowanego boksera.

Drużyna Roku:

RKS Radomiak Radom – piłka nożna - W sezonie 2021/22 drużyna z Radomia powróciła do piłkarskiej ekstraklasy. Zajmując siódme miejsce w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy zespół Radomiaka uzyskał najlepszy wynik w historii radomskiej piłki nożnej.

Sponsor Roku:

PreZero Service Wschód Sp z o. o. - Od sezonu 2021/22 sponsor tytularny pierwszoligowego zespołu Akademii Piłki Ręcznej, ale nie tylko. Firma jest sponsorem tytularnym Mini Handball Akademii, wspólnie z klubem uczestniczy też w wielu akcjach społecznych.

Galeria Trenerów Roku:

Artur Błasiński – Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne Optima - Jego podopieczni w 2022 roku dziesięć razy stawali na podium mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych od młodzika do seniora. Szkoleniowiec w dowód uznania od początku obecnego roku pełni funkcję jednego z opiekunów kadry B Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Wojciech Pawłowski – HydroTruck Sportowa Czwórka - Trener zespołu piłkarek, który w sezonie 2021/22 sprawił niespodziankę jaką był awans do Ekstraligi, najwyższej klasy rozgrywkowej kobiet w piłce nożnej. W nowym sezonie drużyna mierzy się z trudnym wyzwaniem, ale walczy ambitnie.

Leszek Trzos – Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne Optima - Wychowawca wielu pokoleń radomskich lekkoatletów. Jego podopieczni zdobywając w minionym roku medale mistrzostw Polski potwierdzili, że trener nadal nie ustaje w swojej pracy. Ciekawostka, wyróżniony przed chwilą Artur Błasiński przed laty to właśnie pod okiem Leszka Trzosa zdobywał medale na bieżniach.

Włodzimierz Zawadzki – Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk - Tego laureata nie trzeba szerzej przedstawiać. Mistrz olimpijski z Atlanty, legenda zapasów, od lat spełnia się w roli trenera. Prowadząc kadrę narodową szkoleniowiec Olimpijczyka walnie przyczynił się do sukcesów, które w 2022 roku stały się udziałem reprezentantów radomskiego klubu.

Sławomir Żeromiński – Bokserski Klub Sportowy Radomiak - Kolejnego szkoleniowca przedstawić można słowami jego podopiecznego. – To osoba na która zawszę mogę liczyć. Człowiek który najbardziej wierzy w mój sukces, któremu zawdzięczam naprawdę wiele – zapewnia Paweł Brach. Dodajmy, zawodnik jest jednym z wielu jego podopiecznych odnoszących od lat sukcesy w ringu. Ta passa oczywiście podtrzymana została w 2022 roku.

Osobowość Sportowa Roku:

Piotr Włoskiewicz - Dotychczas znaliśmy go jako szkoleniowca grup młodzieżowych. Główny pomysłodawca i organizator powołania do życia w Radomiu sekcji kobiecej piłki ręcznej tak naprawdę jest menadżerem nowego pokolenia. Jego zaangażowanie w stworzeniu nie tylko od podstaw profesjonalnego klubu, ale zbudowania wzorcowych struktur szkolącego młodzież klubu jest godne doceniania i najwyższego uznania.

Złota Dziesiątka Sportowców Roku:

Dawid Abramowicz – RKS Radomiak Radom - Jeden z najlepszych lewych obrońców piłkarskiej ekstraklasy. Jego rajdy wzdłuż linii i dośrodkowana stwarzały duże zagrożenie pod bramką rywali. Walnie przyczynił się do zajęcia w sezonie 2021/22 siódmego miejsca przez Radomiaka.

Patryk Bednarz – Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk - Mistrz Polski w zapasach stylu klasycznego w kategorii wagowej 77 kg udowodnił, że należy do najlepszych zawodników w swojej kategorii. Reprezentant kraju w młodzieżowych mistrzostw świata i Europy. Uczestnik mistrzostw Europy w gronie seniorów.

Paweł Brach – BKS Radomiak - Wicemistrz Polski seniorów, młodzieżowy mistrz kraju w wadze 57 kg. Reprezentant kraju. Ćwierćfinalista mistrzostw Europy, młodzieżowych mistrzostw Starego Kontynentu, uczestnik mistrzostw świata w boksie.

Michał Golus – Międzyszkolny Klub Sportowy Wodnik - Brązowy medalista mistrzostw świata, rekordzista mistrzostw świata na dystansie 50 m stylem dowolnym osób niepełnosprawnych potwierdził w 2022 roku przynależność do światowej czołówki.

Martyna Kotwiła – Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne Optima - Srebro mistrzostw Europy w sztafecie 4x100 m, złoto mistrzostw Polski w biegu na 200 m, srebro w 4x100 m w klubowej sztafecie, czy brąz na 100 m potwierdzają, że po trudnym poprzednim roku sprinterka na dobre powróciła do reprezentacyjnej dyspozycji.

Justyna Kozdryk – Radomskie Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych START - Srebro mistrzostw Europy w kategorii wagowej do 45 kg w podnoszeniu ciężarów potwierdzają, że sympatyczna atletka ciągle znajduje się w światowym topie i swojej przygodzie ze sportem nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Patryk Kozłowski – Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne Optima - Złoty medal mistrzostw kraju w biegu na 5000 m, srebrny na dystansie dwukrotnie dłuższym, czy brązowy w biegu na 1500 m najlepiej potwierdza ogromny potencjał drzemiący w lekkoatlecie radomskiego klubu.

Arkadiusz Kułynycz – Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego Olimpijczyk - Miniony rok był bardzo trudnym dla jednego z najbardziej utytułowanych zapaśników Radomia. Perypetie ze zdrowiem nie przeszkodziły mu jednak w wywalczeniu złotego medalu mistrzostw Polski w wadze 87 kg w stylu klasycznym. „Złota” passa tego sportowca na krajowych matach trwa nieprzerwanie od …2016 roku.

Natalia Marczykowska – Radomski Klub Bokserski Boxing - Złoty medal mistrzostw Polski w boksie wywalczony przez zawodniczkę w kategorii 81 kg był bardzo spektakularnym powrotem na krajowe areny po kilkumiesięcznej przerwie. Potwierdził też najlepiej jej duże sportowe ambicje.

Izabela Smolińska – Radomskie Ludowe Towarzystwo Lekkoatletyczne Optima - Znamy ją dobrze od kilku już lat. O jej potencjale sportowym najlepiej zaświadczały medale. Przyznać trzeba jednak, że styl w jakim wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w biegu na 400 m przez płotki wywarł ogromne wrażenie.

Serce dla Sportu:

Stanisław Dobosz - Jeden z najbardziej znanych działaczy i menadżer promujący sport na terenie Radomia i województwa mazowieckiego. W trudnym okresie historii klubu BTS 1926 Broń dzięki jego zaangażowaniu sekcja przetrwała ten czas. Prezes Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Bokserskiego, szefa Unii Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza.

Katarzyna Skórkiewicz – Wieloletnia trenerka siatkówki młodzieżowej, w szczególności żeńskich sekcji. Współzałożycielka Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Radomka, obecnie opiekun i wychowawczyni stawiającej na rozwój młodzieży Akademii Radomki.

Zdzisław Radulski - Tej osoby nie trzeba bliżej przedstawiać. Dobry duch całego środowiska sportowego, człowiek o wielkim sercu, niezwykle pomocny, oddany, zaangażowany w życie nie tylko swojego ukochanego klubu jakim jest Radomiak.

Mirosław Paluch - Od 20 lat kieruje Biurem Sportu w Urzędzie Miejskim w Radomiu. Wykazuje duże zaangażowanie nie tylko w swojej pracy, ale przed wszystkim na rzecz rozwoju i promocji sportu w naszym mieście. Współorganizował wiele imprez rangi krajowej i międzynarodowej.

Komentarze naszych czytelników

 • Qń łapówkarz z Kowalanki

  2023-02-04 15:11:32

  Na Echo Dnia są zdjęcia z imprezy. 90% to sami złodzieje i łapówkarze z Przestępczej Organizacji.

 • Złoto mu się należy

  2023-02-04 15:49:55

  Mistrzewm wciskania ciemnoty jest przecież Witkowski

 • Witkowski mistrz

  2023-02-04 15:53:15

  Imprezą roku powinna być budowa stadionu na Struga

 • Mistrz przekretów

  2023-02-04 18:15:20

  Caryca z Grójca Marek Suski

 • Wice mistrzw kategorii czarny PR

  2023-02-04 18:16:18

  Andrzej Kosztowniak kasa na TVPiS

 • brąz dla uciekających z MON

  2023-02-04 18:16:53

  Wojtek Skurkiewicz

 • niestety drewniany medal

  2023-02-04 18:17:54

  Radosław Fogiel kłamca roku

 • piąte miejsce

  2023-02-04 18:18:41

  hejter roku śCIBOR Wojciech

 • PiS = ROSJA

  2023-02-04 18:29:37

  W styczniu 2023 największym odbiorcą rosyjskiej ropy wśród firm w UE był PKN ORLEN!!!

  Grupa miała sprowadzać ponad 31 tys. ton rosyjskiej ropy dziennie, a grupa węgierskiego MOL - 25 tys. ton dziennie. W styczniu jedna trzecia ropy przerabianej w płockiej rafinerii pochodziła z Rosji...

  Sojusz Putin Orban Kaczyński trwa w najlepsze?

 • szóste miejsce = 5 miejsce

  2023-02-04 18:32:25

  Troll i hejter Wojciech śCIBOR

 • LIDER PIS

  2023-02-04 19:14:33

  Puchar Świata zdobywa Mariusz Błaszczak który klękał w Kijowie przed flagą UPA

 • Olimpiadę wygrywa Kosztowniak

  2023-02-04 19:18:41

  2,7 miliarda rocznie na propagandę TVPiS zamiast na służbę zdrowia (poseł Kosztowniak z Radomia z PiS złożył wniosek o dofinansowanie TVPiS). Okazało się, że nie ma dodatkowych pieniędzy na leczenie onkologiczne, in vitro, psychiatrię dzieciecą czy nauczycieli. Za to są pieniądze na niepotrzebne fundacje i instytuty.

 • CZERWONA KARTKA DLA PISU

  2023-02-04 19:19:32

  SPORT NIE LUBI POLITYKI. TYM BARDZIEJ POLITYKIERÓW Z BOŻEJ ŁASKI SPONSORÓW Z PISU.  U NICH NIE MA NIC ZA DARMO. 

 • CZERWONA KARTKA DLA PISU.

  2023-02-04 19:20:40

  SPORT NIE LUBI POLITYKI. TYM BARDZIEJ POLITYKIERÓW Z BOŻEJ ŁASKI SPONSORÓW Z PISU.  U NICH NIE MA NIC ZA DARMO.  UPRAWIAJĄ TYLKO HIPPIKĘ NA WŁASNYM SPRZĘCIE

 • PiS to bezmózgi

  2023-02-05 09:12:24

  Ministerstwo Obrony Narodowej i posłowie PiS chwalili się w grudniu, że państwo kupiło nieruchomość przeznaczoną na nową siedzibę Wojsk Obrony Terytorialnej w Nowym Sączu. Tę samą działkę już w 2019 roku MON mógł mieć 10 mln zł taniej. Jednak gdy żołnierze zastanawiali się nad transakcją, działkę kupili znani lokalni biznesmeni i po roku odsprzedali ją wojsku z kilkumilionową przebitką. A Skurkiewicz zakochany w WOT gdzie ?

 • alkoholik z kowalanki za kierownicą

  2023-02-05 10:52:21

  społeczne asystenckie ścierwa  Qnia łapówkarza zatrudnieni w miejskich spółkach. Wielkimi krokami nadciąga wasz niebyt śmiecie. 

 • POgodynka

  2023-02-05 11:10:35

  do tego co to wielkimi krokami pomiędzy krokiem ma bliżej do odbytu Quń i to ryży z ryżu od Prezesa z NBP płaskowyżu

 • POgodynka i PO pisie

  2023-02-05 11:10:55

  do tego co to wielkimi krokami pomiędzy krokiem ma bliżej do odbytu Quń i to ryży z ryżu od Prezesa z NBP płaskowyżu

 • POgodynka i PO pisie i długopisie D

  2023-02-05 11:11:11

  do tego co to wielkimi krokami pomiędzy krokiem ma bliżej do odbytu Quń i to ryży z ryżu od Prezesa z NBP płaskowyżu

 • POgodynka i PO pisie i długopisie D&D

  2023-02-05 11:11:30

  do tego co to wielkimi krokami pomiędzy krokiem ma bliżej do odbytu Quń i to ryży z ryżu od Prezesa z NBP płaskowyżu

 • POgodynka i PO pisie i długopisie D&D

  2023-02-05 11:12:35

  do tego co to wielkimi krokami pomiędzy krokiem ma bliżej do odbytu Quń i to ryży z ryżu od Prezesa z NBP płaskowyżu. Kaczyński generalissimus wielogwiazdkowy  wuc Narodu PiSu

 • POgodynka i PO pisie i długopisie D&D+

  2023-02-05 11:12:43

  do tego co to wielkimi krokami pomiędzy krokiem ma bliżej do odbytu Quń i to ryży z ryżu od Prezesa z NBP płaskowyżu. Kaczyński generalissimus wielogwiazdkowy  wuc Narodu PiSu

 • POgodynka i PO pisie i długopisie D&D++

  2023-02-05 11:13:26

  do tego co to wielkimi krokami pomiędzy krokiem ma bliżej do odbytu Quń i to ryży z ryżu od Prezesa z NBP płaskowyżu. Kaczyński generalissimus wielogwiazdkowy  wuc Narodu PiSu. Mistrz arcy RODEO

 • POgodynka i PO pisie i długopisie D&D+++

  2023-02-05 11:13:55

  do tego co to wielkimi krokami pomiędzy krokiem ma bliżej do odbytu Quń i to ryży z ryżu od Prezesa z NBP płaskowyżu. Kaczyński generalissimus wielogwiazdkowy  wuc Narodu PiSu. Mistrz arcy RODEO na kocie

 • POgodynka i PO pisie i długopisie D&D++++

  2023-02-05 11:14:03

  do tego co to wielkimi krokami pomiędzy krokiem ma bliżej do odbytu Quń i to ryży z ryżu od Prezesa z NBP płaskowyżu. Kaczyński generalissimus wielogwiazdkowy  wuc Narodu PiSu. Mistrz arcy RODEO na kocie

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych