Czwartek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Czy sportowiec może korzystać z dietetycznego cateringu?

Artykuł sponsorowany 2021-10-27 13:20:00

Sport powszechnie kojarzy się z siłownią i treningami, a nie z przebywaniem w kuchni i przygotowywaniem posiłków. Każdy sportowiec jednak na własnej skórze odczuwa, jak ważna jest dieta i konieczność dbałości o dobrą jakość oraz zbilansowanie posiłków. W każdym stereotypie jest też nieco prawdy. Obecnie, by otrzymać taki właśnie wynik - dobrej jakości, zbilansowany posiłek -  sportowiec nie musi spędzać czasu w kuchni. Dobrym rozwiązaniem okazuje się także catering dietetyczny, czyli tak zwana dieta pudełkowa. 

Rola diety w sporcie

Dietę dla sportowca łatwo określić. Musi być to dieta skomponowana ze zdrowych składników i odpowiednio zbilansowana. Wykluczone są przetworzone produkty, jak i używki. Warto pamiętać, że sportowiec to nie tylko ciało, ale i psychika, poleca się w związku z tym, by dieta sportowca była bogata w składniki, zapewniające zdrowe funkcjonowanie mózgu i zdrowie psychiczne, dla przykładu zdrowe tłuszcze, czy suplementacje witaminą D w sezonie jesienno-zimowym. Warto, z tej samej przyczyny, postawić na posiłki różnorodne, bogate kolorystycznie, pięknie podane. Dieta "ciesząca oko" na pewno zmotywuje do ćwiczeń bardziej, niż któryś już z kolei zestaw tych samych posiłków, nie wyróżniających się prezentacją na talerzu.

Pamiętajmy również, że jeżeli wpisujemy do harmonogramu dnia aktywność fizyczną, to zapotrzebowanie na kalorie automatycznie wzrasta. Jeżeli ćwiczymy regularnie, potrzeba zwiększenia kaloryczności posiłków jest ciągła, z tego też względu sportowiec będzie gotował częściej. Zmuszony jest wówczas do obmyślenia większej ilości posiłków, niż osoba niećwicząca. Dieta sportowca dodatkowo musi być dopasowana do intensywności ćwiczeń, oraz tego, czy chcemy na przykład zwiększyć masę mięśniową, czy też spalić tkankę tłuszczową. Całokształt przygotowywania planu posiłków wymaga więc wysiłku i sporej ilości pracy oraz wiedzy. Na szczęście dla tych, którzy są zbyt zabiegani, by poznawać tajniki diety dla sportowca w danej dyscyplinie sportowej pojawia się inne rozwiązanie - catering dietetyczny

Dieta zalecana dla sportowca a dieta pudełkowa 

Dieta sportowca i dieta pudełkowa mogą ze sobą współgrać. Dlaczego? Po pierwsze warto poszukać, czy osoby trenujące, obecne na przykład na Instagramie, promują catering dietetyczny i z niego korzystają. Kiedy już znajdzie się taka osoba, poleca się skonfrontować to polecenie z profilem firmy i naszymi wymaganiami względem posiłków. Faktem jest, że sportowcy nawiązują współprace z firmami cateringowymi, pozostając aktywnymi sportowo (takimi informacjami może chwalić się sama firma, umożliwiając obejrzenie na stronie, jakie ze znanych osób taki styl jedzenia polecają).

Dieta pudełkowa jest częścią życia niejednego sportowca. To, że sportowcy korzystają z takiej diety jest faktem. Jeżeli nie ufamy wybranym sportowcom, można także przyjrzeć się, czy dany catering nie nawiązał czasem współpracy z jakąś instytucją zajmującą się sportem. Ostatecznie, niezależnie od listy polecających, diecie pudełkowej można przypisać szereg zalet. Atrakcyjnych właśnie dla sportowca, tak zawodowego, jak i amatora. Catering dietetyczny pozwala przede wszystkim zaoszczędzić czas.

Ponadto dieta pudełkowa Radom cechuje się różnorodnością (co do oferowanych posiłków; w przypadku dobrych cateringów możliwość wybrania dania sięga kilkunastu i więcej propozycji), a zarazem precyzją, bo wartość kaloryczna oferowanych dań jest precyzyjnie wyliczona. Jest to idealne rozwiązanie dla sportowca, dla którego samodzielne skomponowanie posiłku i dostosowanie diety do budowania masy lub redukcji może być problematyczne i czasochłonne. Dieta pudełkowa oferuje różnorodne, a przede wszystkim dobrze zbilansowane posiłki, równoważąc porcje białka, węglowodanów i tłuszczy. 

Widać więc, że zasady diety pudełkowej odpowiadają definicji zdrowej diety dla sportowca. Warto mieć to na uwadze, planując codzienność pod kątem ćwiczeń i skorzystać z tego wygodnego rozwiązania.  

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych