Sobota 10 grudnia
Danieli, Julii, Eulalii
RADOM aktualna pogoda

A.J. English wrócił do HydroTrucku

dm, WP SportoweFakty 2022-01-17 09:01:00

Wydawało się, że HydroTruck do końca sezonu będzie musiał sobie radzić bez urlopowanego wcześniej A.J. Englisha. Amerykanin jednak wrócił i chce pomóc drużynie z Radomia w walce o utrzymanie w Energa Basket Lidze.

Foto: PLK

W niedzielę po godzinie 15 na lotnisku w Warszawie wylądował samolot na pokładzie z A.J. Englishem, Amerykaninem, który sezon 2021/2022 rozpoczął w zespole HydroTrucku Radom. Koszykarz rozegrał osiem meczów, w których średnio notował 19,8 punktu, będąc w pewnym momencie najlepszym strzelcem całych rozgrywek.

Jednak jego sytuacja w klubie z różnych względów nie przebiegała po myśli obu stron, dlatego zarząd HydroTrucku, na czele z prezesem Piotrem Kardasiem, zdecydował się na początku listopada wysłać zawodnika na bezpłatny urlop do Stanów Zjednoczonych, by ten uporządkował swoje sprawy.

W tle - co warto podkreślić - mocno był grany temat wykupu jego kontraktu przez kluby z silniejszych lig. M.in. usługami Englisha był zainteresowany izraelski Hapoel Eilat, trener tego zespołu w rozmowie z WP SportoweFakty potwierdził chęć zakupu tego zawodnika, ale na przeszkodzie stanęły kwestie finansowe.

Kolejne tygodnie mijały, kluby wysyłały zapytania, ale nic z tego nie wynikało. Też nic nie wskazywało, że English wróci do zespołu, zwłaszcza, że klub zakontraktował obcokrajowca na jego pozycję. To Ahmed Hill. Choć ten się stara, to jednak nie dał tej jakości, którą potrzebował zespół w tym momencie. HydroTruck jest w gronie zespołów walczących o utrzymanie.

Dlatego prezes Kardaś - po rozmowach z trenerem Uvalinem - postanowił ponownie skontaktować się z zawodnikiem i jego agentem. Rozmowy nie były łatwe, ale udało się je doprowadzić do samego końca. English miał być w Radomiu już we wtorek, ale kwestie covidowe sprawiły, że jego przylot opóźnił się o kilka dni.

- Procedury covidowe w Stanach Zjednoczonych są bardzo skomplikowane. Miał we wtorek już wsiąść do samolotu, ale z powodu pozytywnego wyniku testu musiał przełożyć lot na kolejne dni. W końcu udało mu się szczęśliwie przylecieć do Polski. To jest news! - mówi w rozmowie z WP SportoweFakty zadowolony prezes HydroTrucku Radom.

- Byliśmy w stałym kontakcie, w ostatnim czasie dużo rozmawialiśmy. Wiem, że zawodnik też kontaktował się z innymi graczami. Jest pozytywnie nastawiony, chce pomóc drużynie. Oczywiście rozmawiał też z trenerem Uvalinem - dodaje Piotr Kardaś.

Z informacji uzyskanych przez portal WP SportoweFakty wynika, że oczekiwania finansowe Englisha w Europie były bardzo duże, jego agent szukał mu pracy za spore pieniądze, znacznie większe niż w radomskim klubie. Zawodnik postawił sprawę jasno: "albo coś znajdziemy albo wracam do Radomia". Amerykanin zdał sobie sprawę, że swoją cenę na rynku może podbić jedynie w momencie, gdy będzie grał i regularnie trenował z drużyną, dlatego też zdecydował się na powrót do Radomia.

Wiadomo też, że strony podpisały specjalny aneks do umowy. English będzie teraz zarabiał większe pieniądze. Jeśli drużyna z nim w składzie wygra określoną liczbę meczów (co zawarto w kontrakcie), to ten będzie mógł bez żadnych kosztów opuścić drużynę i trafić do lepszego klubu.

- Podpisaliśmy aneks do umowy. Widziałem, że w sieci pojawiły się pewne informacje. Faktycznie jest tak, że jeśli wygramy odpowiednią liczbę meczów, które nas obronią przed spadkiem, to wtedy AJ stanie się wolnym zawodnikiem bez kwoty buy-outu - komentuje Kardaś.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych