Środa 27 września
Damiana, Amadeusza, Mirabelli
RADOM aktualna pogoda

Radomscy terytorialsi pomagają uchodźcom z Ukrainy

dm, WOT 2022-08-08 15:27:00

Przygotowują i wydają paczki, a kiedy trzeba - rozpakowują kolejne transporty z darami. Terytorialsi z 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu kolejny miesiąc pełnią służbę w zorganizowanym w Radomiu punkcie wydawania żywności dla uchodźców z Ukrainy.

Początkowo punkt funkcjonował w radomskiej Kamienicy Deskurów, aktualnie działa w budynku przy ul. Wernera. - Kompletujemy i przekazujemy paczki osobom potrzebującym, rozpakowujemy transporty darów, które tu trafiają, a także dbamy o to, aby cały proces odbierania paczek przebiegał sprawnie - mówi szer. Mariusz Nędzi, żołnierz 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu, pełniący służbę w punkcie przy ul. Wernera. 

W ostatnim czasie do punktu trafiły cztery tony żywności i środków higienicznych przekazanych przez Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża. - Myślę, że tych darów starczy nam na około miesiąca, a następnie będziemy starać się o kolejne dostawy tak, aby Radom mógł szczycić się pomocą dla uchodźców z Ukrainy - podkreśla Jerzy Krzysztof Kaczkowski, wiceprezes zarządu rejonowego PCK w Radomiu.  

Dary dla uchodźców z Ukrainy są wydawane od poniedziałku do piątku od godz. 10 do godz. 15 w budynku przy ul. Wernera 4A. 

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych