Czwartek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Ruszył nabór do Orkiestry Reprezentacyjnej WOT [ZDJĘCIA]

dm, WOT 2022-09-26 17:09:00

W Klubie Garnizonowym w Radomiu odbyły się pierwsze przesłuchania kandydatów do Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Swoje umiejętności w grze na instrumentach muzycznych zaprezentowało ponad 20 osób nie tylko z regionu radomskiego, ale również z całej Polski. Rekrutacja do Orkiestry będzie trwała nadal, a wśród aktualnych kandydatów znaleźli się doświadczeni muzycy, w tym absolwenci Akademii Muzycznych.

- Zachęcam do kontaktu i podjęcia wyzwania, jakim jest wstąpienie w szeregi WOT oraz realizowanie swoich pasji artystycznych w ramach tych struktur - mówi Dowódca – KapelmistrzOR WOT- st. chor. szt. Tomasz Chwaliński.

Najlepszym dowodem na to, że warto przeżyć taką przygodę jest jeden z kandydatów- radomianin Piotr Zarzyka, absolwent radomskiej Szkoły Muzycznej II stopnia oraz Akademii Muzycznej w Katowicach, w której uzyskał tytuł magistra na wydziale instrumentalnym. To wybitny muzyk doskonale wszystkim znany w naszym regionie, który zdobywał laury jako solista i kameralista na konkursach i festiwalach muzycznych o randze międzynarodowej, ogólnopolskiej oraz regionalnej. Występował m. in. w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Całe przedsięwzięcie nadzoruje płk Łukasz Baranowski- Szef Oddziału Współpracy Cywilno-Wojskowej WOT, który jest Koordynatorem utworzenia Orkiestry. To bardzo dobra decyzja Wiceministra Ministerstwa Obrony Narodowej Wojciecha Skurkiewicza i Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej Generała Wiesława Kukuły, ponieważ w naszym mieście będzie mieściła się kolejna instytucja centralna, w której zatrudnienie znajdzie wielu żołnierzy – mówi Pułkownik Baranowski, który podczas dzisiejszego spotkania przedstawił kandydatom strukturę Orkiestry Reprezentacyjnej WOT, zadania oraz przebieg szkoleń, które cyklicznie odbywają żołnierze WOT, odpowiadał również na pytania wszystkich zainteresowanych.

Jak mówi Komendant Garnizony Radom, mjr Rafał Łyżwa założenie Orkiestry WOT jest bardzo potrzebne w celu zabezpieczenia na wysokim poziomie przedsięwzięć i uroczystości wojskowych oraz patriotyczno -religijnych, których tak wiele odbywa się w naszym regionie.

Przesłuchania kandydatów były pierwszym krokiem budowania składu osobowego Orkiestry Reprezentacyjnej WOT i pokazały, że idea ta budzi ogromne zainteresowanie, co gwarantuje jej dalszy rozwój w przyszłości.

Wszyscy, którzy są chętni do służby w Orkiestrze Reprezentacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej mogą cały czas zgłaszać się do st. chor. szt. Tomasza Chwalińskiego, pod numerem tel. 600-920-341. Wszystkie pytania można kierować również na adres: orkiestra.wot@ron.mil.pl.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

 • nabór

  2022-09-27 09:22:24

  poszukujmy najlepiej flecistek. miłe widziane doświadczenie. 

 • Tylko nie mów tego nikomu

  2022-09-27 10:14:04

  To już kościół nie ma swoich patriotycznych instrumentów i muzykantów.  A dymać dzieciakom w fujarki fuje to potrafią. Przed i po mszy.

 • Tylko powtarzaj tego nikomu

  2022-09-27 10:14:43

  To już kościół nie ma swoich patriotycznych instrumentów i muzykantów.  A dymać dzieciakom w fujarki fuje to potrafią. Przed i po mszy. Na plebanii 

 • Tylko nie powtarzaj tego nikomu

  2022-09-27 10:16:40

  To już kościół nie ma swoich patriotycznych instrumentów i muzykantów.  A dymać dzieciakom w fujarki fuje to potrafią. Przed i po mszy. Na plebanii . A mgr gry na trójkącie nie potrzebują. 

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych