Środa 27 września
Damiana, Amadeusza, Mirabelli
RADOM aktualna pogoda

Radomska Orkiestra Kameralna ma już 15 lat

dm, UM Radom 2022-09-25 17:16:00

Radomska Orkiestra Kameralna świętowała 15-lecie swojej działalności. Był to czas wypełniony koncertami, również z udziałem zaproszonych gości. Muzycy występowali na wielu scenach w kraju i za granicą prezentując bardzo różnorodny repertuar. Melomani mieli okazję słuchać zarówno utworów klasycznych, jak i np. muzyki filmowej. Działalność orkiestry to także odbywające się cyklicznie koncerty edukacyjne dla dzieci i młodzieży czy letnie koncerty w parku im. T. Kościuszki.

autor: UM Radom

Podczas jubileuszowej uroczystości nie zabrakło gratulacji i podziękowań dla samego zespołu oraz dla mecenasów i sponsorów, a także władz miasta. Prezydent Radosław Witkowski  nawiązał do słów, które wypowiedział pięć lat temu, podczas 10-lecia ROK.

-  Te pięć lat, które minęły to pandemia, lockdowny, wojna w Ukrainie iw wiele innych, trudnych momentów, a jednak udało nam się utrzymać blisko dwumilionową dotację na rzecz Radomskiej Orkiestry Kameralnej. W tym czasie udało nam się odnowić foyer, udało się zainstalować windę, czy tez kupić piękny fortepian za około 150 tys. zł, wykonać nowe nagłośnienie i oświetlenie. Jak na pięć lat i trudne czasy, to wydaje mi się, że możemy być zadowoleni z tego bilansu - mówił prezydent. Zadeklarował jednocześnie, że wkrótce będzie gotowy projekt modernizacji sali koncertowej i miasto będzie się starało pozyskać na realizację projektu unijne dofinansowanie.

Jubileuszowy koncert zatytułowany "15 lat minęło..." wypełniła głównie twórczość Antonia Vivaldiego, którego kompozycje Radomska Orkiestra Kameralna wykonała pod batutą Piotra Pławnera. Zabrzmiał także Kwartet smyczkowy d-moll "Śmierć i dziewczyna" Franza Schuberta. 

Komentarze naszych czytelników

  • meloman

    2022-09-25 20:47:04

    ROK pod rządami PO zeszła na psy. Kiedyś mieliśmy czym się chwalić. Dyrektor Żółtowski stworzył wspaniały zespół sławny na całym świecie. PO wszystko musiała popsuć. Podobnie jak z teatrem. 

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych