Środa 27 września
Damiana, Amadeusza, Mirabelli
RADOM aktualna pogoda

Przed nami kolejny Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji

dm, UM Radom 2023-05-27 07:07:00

Kuglarze, iluzjoniści, żonglerzy, połykacze ognia, akrobaci i wielu innych wystąpi podczas XII Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji, który odbędzie się w dniach 3-4 czerwca w Radomiu. W sumie swoje niezwykłe umiejętności zaprezentuje na deptaku kilkudziesięciu artystów, w tym goście ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.

- W tym roku, po raz pierwszy, będziemy mogli zobaczyć występy linoskoczków. To coś, o co wspólnie z Adrianem Pruskim, zabiegaliśmy od dłuższego czasu. Wiele będzie więc działo się nie tylko na deptaku, ale też nad głowami widzów. Niewątpliwie będzie to najbardziej magiczny weekend roku w Radomiu - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Uczestnicy festiwalu będą się prezentować w kilku miejscach na ulicy Żeromskiego. - Główne punkty to okolice fontann oraz plac przed Urzędem Miejskim, ale tak naprawdę idąc ulicą Żeromskiego co kilkadziesiąt metrów będziemy napotykać na animacje i inne występy artystów ulicznych. Nowością będą występy artystów, którzy będą wykonywali ewolucje na rozwieszonej wysoko pomiędzy budynkami linie. Po raz drugi odbędzie się też turniej iluzjonistów - wylicza organizator festiwalu Adrian Pruski.

Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji potrwa w sobotę (3 czerwca) od godz. 17:00 do 21:30 i w niedzielę (4 czerwca) od godz. 16:00 do 21:00.

Więcej informacji na stronie: XII Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji w Radomiu – Kalendarz wydarzeń (visitradom.pl)

Galeria zdjęć

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych