Piątek 12 sierpnia
Klary, Lecha, Hilarii
RADOM aktualna pogoda

Ile przeznaczyć na obrączki ślubne?

Artykuł sponsorowany 2022-04-28 08:45:00

Do rzeczy, które bezwzględnie musicie kupić planując ślub, należą obrączki. Bez nich ani rusz. Będzie to oznaka waszej miłości i wierności. Mówi się, że symbolizują wieczność i nierozerwalność. Ile warto na nie przeznaczyć?

Większość przyszłych małżeństw przeznacza na zakup obrączek ślubnych do 3000 tys. złotych

Zakup obrączek ślubnych to na pewno nie mały wydatek. Wszystko ze względu na to, że najczęściej są złote, a taka biżuteria potrafi naprawdę sporo kosztować. Musicie jednak wiedzieć, że ich cena zależy od wielu czynników. Z powodzeniem można kupić piękne obrączki już za 1500 zł. Z drugiej strony można wydać na nie 10000 zł, a nawet więcej.

Wszystko zależy od waszego budżetu i gustu

To ile pieniędzy przyszła para młoda przeznaczy na obrączki ślubne powinno zależeć tylko i wyłącznie od tego jakim dysponują budżetem i co jej się podoba. Jeśli organizujecie skromny ślub i wesele, i staracie się nie zbankrutować, nie musicie kupować obrączek, które będą zdobione brylantami czy też będą bardzo ciężkie. Chyba, że właśnie takie są waszym marzeniem i na rzecz takiego zakupu jesteście skłonni zrezygnować z czegoś innego.

Większość przyszłych małżeństw przeznacza na zakup obrączek ślubnych do 3000 tys. złotych. Za tą kwotę można kupić już nawet takie, które będą zdobione brylantem.

To ile kosztują obrączki ślubne najczęściej zależy przede wszystkim od tego z jakiego złota są wykonane, czy mają kamienie i ile ważą. Jeśli zastanawiacie się nad tym ile na nie przeznaczyć, najpierw pomyślcie nad tym czego w ogóle oczekujecie.

Najtańsze są obrączki klasyczne

Chyba nikogo nie dziwi fakt, że najtańsze obrączki ślubne to te klasyczne. Nie mają one żadnych zdobień, a jedynie gładką powierzchnię. Nie są też zdobione kamieniami. Są wykonane z żółtego złota, najczęściej o próbie 585. Mogą być matowe albo polerowane. Ich zewnętrzny profil może być z kolei zaokrąglony, płaski albo płaski fazowany.

To ile konkretnie na nie wydacie będzie zależeć od tego na jaki konkretnie model się zdecydujecie, jaka ma być ich wysokość, jakich potrzebujecie rozmiarów i ile ostatecznie będą ważyć. Jeśli chcecie przeznaczyć na zakup obrączek jak najmniej, pomyślcie o tym, żeby kupić takie wykonane ze złota o niższej próbie. Te będą delikatnie różnić się kolorem, natomiast pod kątem użytkowania na co dzień będziecie z nich tak samo zadowoleni. W tym przypadku wybór jest bardzo szeroki nawet do kwoty 2000 złotych.

Koszt obrączek z brylantami jest o wiele wyższy

Jeśli marzą się wam bardziej nietypowe obrączki np. z brylantami, powinniście wiedzieć, że będziecie musieli przeznaczyć na ich zakup o wiele więcej. Może być to nawet kilka tysięcy złotych. Będzie to już zależeć nie tylko od wagi kruszcu, ale i kamieni. Poza tym na cenę wpływa też konkretny rodzaj zdobienia.

Jeśli chcecie, żeby brylant na obrączce miała tylko panna młoda, a w dodatku, żeby był to właśnie jeden kamień, z pewnością znajdziecie coś dla siebie już za kwotę od 3000 – 3500 zł. Jeśli jednak marzeniem przyszłej pani młodej jest mieć obrączkę wysadzaną większą ilością kamieni, musicie przygotować się na koszt rzędu 5000 zł, a nawet więcej. Wcześniej zastanówcie się jednak, czy na pewno pozwala wam na to wasz budżet.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych