Sobota 13 sierpnia
Diany, Hipolita, Kasjusza
RADOM aktualna pogoda

Domowe testy na alergie – co pomogą wykryć?

as 2022-04-28 08:55:00

Jedną z konsekwencji rozwoju cywilizacyjnego jest odwrócenie się człowieka od natury. Jeszcze przed stu laty zdecydowana większość populacji żyła na wsiach, w związku z czym miała stały kontakt z naturą, a cykl przyrody regulował jej życie. Ludzie byli przyzwyczajeni codziennego stykania się z produktami naturalnego pochodzenia oraz z różnego rodzaju drobnoustrojami. Postępująca industrializacja oraz urbanizacja przyczyniły się do polepszenia wygody naszego życia codziennego, jednak odseparowały nas w znacznej mierze od natury, co z kolei przyczyniło się do rozpowszechnienia się w społeczeństwach wrażliwości na różnego rodzaju alergie.

Alergeny występują praktycznie wszędzie dookoła nas

Alergie – ogólna charakterystyka

Alergie to najogólniej rzecz ujmując zespół nadmiernej wrażliwości organizmu na różnego rodzaju substancje i związki chemiczne w nich zawarte czyli tak zwane alergeny. Alergeny występują praktycznie wszędzie dookoła nas: w pożywieniu, w tworzywach sztucznych, w pyłkach kwiatów oraz roślin. Coraz bardziej powszechne stają się zwłaszcza alergie na różnego rodzaju składniki zawarte w pożywieniu – białka występujące w mleku, jaja, mięso, orzechy, migdały, cytrusy czy czekolada. Reakcje alergiczne mogą wywołać także sierść zwierząt, wełna, kurz czy pleśń. Szczególnie niebezpieczne są uczulenia na toksyny zawarte w jadzie owadów, ponieważ w wypadku ukąszenia prowadzą one do wstrząsu anafilaktycznego, który z kolei może nawet zakończyć się zgonem osoby ukąszonej.

Na alergie jesteśmy narażeni zatem wszyscy. Należy pamiętać o tym, że często do uczulenia nie dochodzi na skutek pierwszego kontaktu z danym alergenem, a ryzyko może wzrastać wraz z każdym kolejnym kontaktem.

Alergie mają bardzo często nieprzyjemny przebieg i wiążą się niestety z licznymi chorobami. Do najbardziej powszechnych objawów należą: kaszel, katar, obrzęki, opuchlizna, wysypki i swędzenie skóry. Do częstych objawów alergii zaliczają się także łzawienie oraz zaczerwienienie oczu. Jeżeli zaobserwujemy wyżej wymienione reakcje na jakiś ściśle określony czynnik powodujący alergię, powinniśmy udać się do lekarza specjalisty w celu uzyskania odpowiedniej diagnozy i wdrożenia odpowiednich metod leczenia. Poza tym, aby zyskać możliwość kontroli swego stanu zdrowia pod kątem alergii, możemy skorzystać z indywidualnych domowych testów na alergię. Ich szeroki asortyment jest dostępny na naszej stronie internetowej samsiezbadaj.pl.

Co pomagają wykryć domowe testy na alergię?

Domowe testy na alergie pozwalają wykryć zazwyczaj uczulenie na często występujące alergeny znajdujące się w białku mleka, sierści zwierząt (psa lub kota) czy białku jaja kurzego. Domowe testy na alergię pozwalają na uzyskanie do 95% skuteczności, jednak należy pamiętać, iż są one środkami wspomagającymi jedynie ostateczną diagnozę lekarską i powinny służyć bardziej jako środki do samokontroli swego stanu zdrowia. Należy być też świadomym, iż wynik testu jest przede wszystkim uzależniony od poprawności jego wykonania. Na naszej stronie znajdziesz testy diagnostyczne, które bez kłopotu będziesz w stanie wykonać samodzielnie, ponieważ są one opatrzone odpowiednią instrukcją. Zajrzyj na naszą stronę i znajdź test odpowiadający Twoim potrzebom.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych